• Piątkowe wieczory z empatią i uważnością

  Warszawa


  Najbliższe daty 8 listopada i 13 grudnia 2019. Nowe terminy będą ogłoszone pod koniec roku kalendarzowego.

  Zapraszamy na piątkowe wieczory z empatią i uważnością. Spotkania odbywają się raz w miesiącu i mają charakter otwarty (możesz przyjść na wszystkie lub na wybrane spotkanie/a).

  Zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedyFaTDzSKkJfXnSFkYELAQhr2Laf36Q4mG5r3b1rdop-RVg/viewform

  Ideą wieczornych spotkań piątkowych jest to, żeby po tygodniu spędzonym w trybie aktywności – praca, opieka nad dziećmi, obowiązki i wszechobecny pęd – dać sobie chwilę na złapanie oddechu, empatię, zregenerowanie ciała i ducha, świadome przejście w tryb odpoczynku.

  Bazujemy na Mindfulness (uważność) i NVC (Nonviolent Communication, w tłumaczeniu Porozumienie bez Przemocy).

  Będzie czas na:
  – wejście w przestrzeń empatii dla siebie, dla innych, wg bieżących potrzeb
  – medytację uważności
  – docenienie tego, co się udało i “opłakanie” tego, co mogło wyjść lepiej
  – pogłębienie kontaktu z ciałem i umysłem, emocjami i potrzebami

  Pobędziemy z własnymi emocjami, myślami, nawiązując z nimi kontakt poprzez ciało, gdzie kumulują się emocje i gromadzą napięcia. Będziemy rozwijać kierowanie uwagi na to, co dla nas ważne i wspierające.

  Wybierz świadomie, jak chcesz spędzić swój wolny czas i na co go przeznaczyć. Przyjdź na spotkanie, które ułatwi Ci spędzenie weekendowego czasu w sposób dobry dla siebie i dla Twoich bliskich.

  Zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedyFaTDzSKkJfXnSFkYELAQhr2Laf36Q4mG5r3b1rdop-RVg/viewform

  Oto kilka małych rzeczy, które nam się wydają ważne, aby zdecydować o udziale:
  – zajęcia w kręgu
  – możesz zabrać ulubiony koc, matę do jogi, poduszkę, cokolwiek, co pozwoli ci na relaks w trakcie zajęć
  – zapewniamy dostęp do wody i napojów ciepłych (kuchnia do dyspozycji uczestników),
  – postaramy się o kameralny charakter w świetle świec i relaksacyjną muzykę

  Ceny:
  Zależy nam na uwzględnianiu wszystkich stron, budowaniu relacji w oparciu o zaufanie i w myśl NVC proponujemy skalę opłat. Wybierz taką kwotę, na którą możesz sobie pozwolić, która uwzględnia czas pracy i koszty organizacji spotkania: 70-100 zł za jedno 2,5 godzinne spotkanie.

  Potwierdzeniem Twojego udziału jest dokonanie przelewu na konto:
  90 1140 2004 0000 3102 5083 1964 (w tytule Piątek z empatią i uważnością; imię i nazwisko; data spotkania).
  Potrzebujemy przelewów dla pewności, że grupa się zbierze i odbędzie.

  Zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedyFaTDzSKkJfXnSFkYELAQhr2Laf36Q4mG5r3b1rdop-RVg/viewform

  Zapraszamy na stronę Pracowni Magdy i Vesny na Facebooku, gdzie znajdziesz więcej propozycji warsztatów: https://www.facebook.com/Pracownia-Magdy-i-Vesny-108763037152583/

  O prowadzących:

  Magdalena Cieślak

  Współtwórczyni projektu Pracownia Magdy i Vesny, w ramach którego organizuje w Warszawie na Żoliborzu warsztaty praktykowania empatii w duchu NVC i mindfulness.
  Trenerka, konsultantka, facylitatorka. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z grupami. Prowadzi zajęcia z zakresu konstruktywnej i empatycznej komunikacji, zarządzania, rozwijania zespołów, zwiększania skuteczności radzenia sobie ze stresem.
  Podejścia do rozwoju, które ceni szczególnie, to Porozumienie bez Przemocy i mindfulness. Od kilku lat intensywnie zgłębia oba prywatnie i zawodowo. W pierwszej kolejności i najwięcej ćwiczy na sobie samej i ważnych dla siebie relacjach 
  Regularnie bierze udział w warsztatach i szkoleniach NVC u polskich i zagranicznych nauczycieli (m.in studia podyplomowe w Collegium Civitas, intensywny kurs mediacji w Akademii NVC, ostatnio Empatia – serce NVC Shony Cameron i Marty Kułagi, Thriving through conflict Duke’a Duchscherera).


  Vesna Lorenc
  Trenerka, coach, mediatorka, facylitatorka
  Serbka, od lat mieszkająca w Polsce. W ramach praktyki ‘Just Be’ prowadzi coachingi, grupy rozwojowe, warsztaty, mediacje. Pasjonatka porozumiewania się w duchu NVC (Porozumienia bez Przemocy). Bazując na tym podejściu, pomaga transformować konflikty i szukać porozumienia ze sobą i z innymi, w małych i większych społecznościach.
  Autorka wielu artykułów poświęconych rozwojowi osobistemu, cochingu, konfliktom w pismach specjalistycznych i mediach lifestyle. Wspólnie z mężem wychowuje trójkę dzieci i kota albo na odwrót. Kocha jogę, taniec i konie.