• Spotkanie Grupy Empatii/praktykującej ideę NVC

  Jelenia Góra

  „Empatia to pełne szacunku zrozumienie cudzych przeżyć. Często zdarza się, ze zamiast empatii mamy wielką ochotę udzielać rad, dodawać otuchy i objaśniać swoje stanowisko lub opowiadać, co czujemy. Aby jednak móc ofiarować komuś empatię, trzeba opróżnić swój umysł i całym sobą wysłuchać drugiego człowieka” (Marshall Rosenberg)

  Będziemy więc spotykać się cyklicznie aby być bliżej siebie a dzięki temu móc być bliżej drugiego. Aby słuchać siebie i odgadywać \"o co mi chodzi\", co czuje, co jest we mnie żywe. Aby uświadamiać sobie za czym tęskni moje serce i jak mogę wzbogacać swoje życie i dzieki temu życie innych.Wszystko to w idei Nonviolent Communication (Porozumienia Bez Przemocy) M.Rosenberga.
  Spotkania to czas na kontakt z własnymi uczuciami i potrzebami, praktykowanie NVC Języka Serca i głęboki kontakt z innymi.
  Otrzymasz empatię i wsparcie w dotarciu do swoich uczuć i potrzeb. Zostaniesz w pełni wysłuchany/a i zobaczony/a, bez oceniania czy krytykowania.
  Poćwiczysz uważne, empatyczne słuchanie oraz rozpoznawanie uczuć i potrzeb u innych osób.
  Gdzie?
  Jelenia Góra. Miejsce zostanie podane przed spotkaniem
  Kontakt:
  Asia Nowicka 504 945 336, Kasia Nosarzewska 721 911 883.
  zgłoszenia i/lub pytania email: swiadomerodzicielstwo@
  Inwestycja:
  Spotkania są bezpłatne jednocześnie żeby zaspokoić potrzeby każdego będzie też systemem zbiórki do tzw ,kapelusza\’ po zajęciach, jeśli uważasz że zajęcia wniosły coś w Twoje życie, wzbogaciły i dały szerszy ogląd możesz to wycenić i według Twojego uznania włożyć tę kwotę do \’kapelusza\’ :)
  Prowadząca:
  Asia Nowicka – trenerka, coach i mediator w idei Nonviolent Communication. Od kilkunastu lat zajmuje się rozwojem osobistym w różnych aspektach i bezpośrednim wpływem postawy na jakość życia a odkąd jest mamą 5 letniej Lili, szeroko pojętym rozwojem w sferze świadomości rodzicielskiej, ideą Nonviolent Communication i Rodzicielstwa Bliskości które praktykuje i upowszechnia. Ukończyła Szkołę Coachingu oraz Szkołę dla Rodziców i Wychowawców, brała udział w obozach rodzinnych z NVC, wielu warsztatach NVC prowadzonych min. przez Monikę Szczepanik (W świecie Żyrafy), Agnieszkę Stein (Dzikie Dzieci), Jarka Żylińskiego (Psychoblog) również z certyfikowanymi trenerami min. Hugo A. Roele, Dominika Jasińska, Ewa Orłowska, Godfrey Spencer, Frank Gaschler, Agnieszka Pietlicka, Marta Kułaga, Liv Larsson oraz w intensywnym dwustopniowym 9 dniowym treningu \"Coaching oparty na potrzebach\" z Pernille Plantener. Ukończyła roczne Studium Mediacji opartych na Porozumieniu bez Przemocy .

  \"Ważne jest dla mnie dzielenie się i wzbogacanie życia innych, inicjuję więc przestrzeń dla rodziców pragnących świadomie budować bezpieczną pełną miłości więź z Dzieckiem. Spotkania i warsztaty dla osób potrzebujących wspólnoty by wspierać się, dzielić doświadczeniem i inspirować w pielęgnowaniu relacji opartych na głębokim porozumieniu. Będziemy dotykać tego co dla nas ważne – spotkajmy się, zapraszam.\"
  Joanna Nowicka. Świadomość daje wybór. Przestrzeń Porozumienia.