• Wtorkowe spotkania z empatią

  Giżycko

  " Smutek dzielony jest smutku połową

  a radość dzielona jest radością podwójną"  Jednoczesne bycie rodzicem, dzieckiem, małżonkiem, pracownikiem albo pracodawcą sprawia, że czasem mamy wszystkiego dość. Czujemy się sfrustrowani i przytłoczeni. Mamy wrażenie, że cały świat (a przynajmniej znaczna jego część) zwaliła się nam na głowę. Szukamy pomysłów, co z tym zrobić.

  Czasem dobrze jest się wygadać. A czasem wygadać się dobrze. Tak, by czuć radość albo choć ulgę z bycia wysłuchanym.


  „Kiedy (…) ktoś naprawdę Cię słyszy i wcale przy tym nie osądza, nie próbuje brać za ciebie odpowiedzialności ani cię kształtować, jest to cholernie dobre uczucie. (…) Kiedy ktoś mnie wysłucha, mogę zobaczyć swój świat w całkiem nowym świetle i pójść dalej. To zdumiewające, jak na pozór nierozwiązywalne problemy nagle dają się rozwiązać, gdy ktoś cię słucha. I chaos – zdawałoby się, nieuleczalny – osiąga względną klarowność kiedy zostaniemy wysłuchani”

  Carl Rogers  Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się

  •czym jest empatia i jak z niej korzystać na co dzień

  •jak słuchać, by usłyszeć,

  •jak mówić, by być usłyszanym,

  •jak mówić NIE bez poczucia winy,

  •jak radzić sobie ze złością,

  •jak ze spokojem słuchać krytyki,


  wszystkich, którzy chcą znaleźć lub okazać zrozumienie i wsparcie zapraszam we wtorki na godz. 18.00 do Klubu Integracji Mieszkańców mieszczącego się w lokalu 11 w piwnicy przychodni przy ul. Boh.Westerplatte 4 w Giżycku.


  Agnieszka Olszewska z wygody farmaceutka, z pasji trenerka, mediatorka i facylitatorka programu Essential Peacemaking W&M, zafascynowana dziecięcą mądrością (mama 6-letniego Tymona), komunikacją empatyczną i wynalazcami, amatorka trikke, "Pracy" Byron Katie i odpowiedzi na pytanie jak żyć w chwili.