• Grupa empatii – Poznań

  Poznań

  Jest to spotkanie dla osób, które chcą praktykować umiejętność empatycznego kontaktu ze sobą oraz z innymi, w zgodzie z ideą „Porozumienia bez Przemocy”.
  Empatia polega na szanującym zrozumieniu tego, co czuje ktoś inny. Wymaga ona poświęcenia uwagi wewnętrznemu doświadczeniu innego człowieka i zawieszenia na jakiś czas swoich ocen, opinii i obaw. Umiejętność takiego słuchania wymaga praktyki, ponieważ nasze nawyki kierują nas raczej w stronę zarzucania innych radami, pouczania i litowania się. Podstawą takiego kontaktu z drugą osobą jest wiara w to, że każdy z nas ma w sobie potencjał do znalezienia najlepszego dla siebie rozwiązania.
  Podczas spotkań doświadczymy innej jakości kontaktu z drugim człowiekiem oraz z sobą samym. Jest to czas, aby naładować własne akumulatory.
  “Kiedy ktoś naprawdę cię słyszy i wcale przy tym nie osądza,nie próbuje brać za ciebie odpowiedzialności ani Cię kształtować, jest to cholernie dobre uczucie. (…)Kiedy ktoś mnie wysłucha, mogę zobaczyć mój świat w całkiem nowym świetle i pójść dalej.To zdumiewające, jak na pozór nierozwiązywalne problemy nagle dają się rozwiązać, gdy ktoś cię słucha.I jak chaos – zdawałoby się, nieuleczalny – osiąga względną klarowność, kiedy zostaniemy wysłuchani”
  Carl Rogers
  Cele spotkań:
  Praktykowanie uważnego, empatycznego słuchania
  Otrzymywanie empatii i wsparcia
  Docieranie do swoich potrzeb
  Ćwiczenie kontaktu ze swoimi uczuciami i potrzebami
  Pogłębianie wiedzy w zakresie „Porozumienia bez przemocy”
  Spotkania:
  Każda trzecia środa miesiąca w godz. 18-20. Pierwsze spotkanie odbędzie się 21.05.2014.
  Cena: 30 zł za spotkanie (kawa/herbata i słodki poczęstunek w cenie) Proszę o wcześniejsze zgłoszenia.
  Prowadząca:
  Ewelina Brzostowska – trener i mediator „Porozumienia bez Przemocy”