• Zamień kłótnię na całusa. Język Serca w relacji z dzieckiem

  Wrocław

  Intensywny trening, podczas którego będziesz pracować na swoich przykładach z życia.

  Model Porozumienia Bez Przemocy (PBP, z ang. NVC – Nonviolent Communication) pozwala budować relację z dzieckiem opartą na wzajemnym szacunku, zrozumieniu i trosce już od najmłodszych lat. Uczy dbać o własne i cudze potrzeby także w dorosłym życiu. Pokazuje jak rozumieć intensywne emocje oraz co z nimi robić, a przede wszystkim pozwala zamienić przerzucanie się pustymi argumentami na otwartość porozumienia na poziomie autentycznych potrzeb.

  Co osiągniesz dzięki szkoleniu:
  • Poznasz model Porozumienia Bez Przemocy.
  • Nauczysz się zamieniać oceny na spostrzeżenia.
  • Poznasz źródła emocji własnych i dziecka.
  • Przećwiczysz sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami.
  • Zwiększysz umiejętność rozpoznawania potrzeb (własnych i dziecka).
  • Jasno rozdzielisz potrzeby od zachcianek.
  • Będziesz lepiej rozumieć przyczyny zachowań dziecka.
  • Nauczysz się jak unikać stawiania żądań i dowiesz się czym je zastąpić.
  • Dowiesz się co zrobić wobec sprzeciwu dziecka
  • Nauczysz się odmawiać w sposób, który nie rani.
  • Znajdziesz rozwiązania dla konkretnych trudności wychowawczych.

  Program szczegółowy:

  Dzień 1:
  1. Poznanie i doświadczenie modelu NVC
  „Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.” (Konfucjusz)
  Warsztat zaczniemy od intensywnego poznawania, obserwowania i doświadczania. Ucząc się modelu NVC warto od samego początku rozumieć istotę podejścia, jakie zaproponował Marshall Rosenberg. W ciągu pierwszych kilkudziesięciu minut spotkania dotkniemy i doświadczymy tych elementów komunikacji, które są kluczem do zrozumienia powodów złości i źródeł zgody.
  2. Spostrzeżenie
  W drugiej części spotkania doświadczymy wpływu, jaki wywiera na nas spostrzeżenie oraz oceny. Zdefiniujemy blokady komunikacji, które zwiększają ryzyko kłótni oraz będziemy ćwiczyć przekazywanie ważnych informacji w sposób bezpośredni, precyzyjny, a zarazem nieraniący.
  3. Emocje
  W trzeciej części sięgniemy do emocji. Pogłębimy umiejętność wchodzenia w kontakt z uczuciami własnymi i dziecka. Poszerzymy umiejętność rozumienia emocji i wrażliwość na sygnały z naszego ciała. Poszukamy odpowiedzi na pytania: co robić, gdy dziecko wpada w furię? Jak wyrazić swoje emocje, by nie ranić innych? Przećwiczymy sposoby radzenia sobie z emocjami.

  Dzień 2:
  1. Potrzeby
  Dzięki tej części zrozumiesz powody dziwnych, trudnych i „nielogicznych” zachowań Twoich dzieci. Jednoznacznie rozdzielisz rzeczywiste potrzeby od chwilowych zachcianek. Będziemy trenować umiejętność rozumienia potrzeb dziecka, nawet gdy forma przekazu jest trudna do przyjęcia. Ta część sprawi, że przestaniemy być „niewolnikami” utartych schematów nieudanych rozmów.
  2. Prośba
  Ta część pozwoli doświadczyć różnicy między prośbą i rozkazami, poczujemy konsekwencje stosowania obu form. Poszukamy konkretnych rozwiązań i strategii umożliwiających pełne szacunku uzgadnianie z dzieckiem strategii i rozwiązań. Podczas tej części nauczysz się odmawiać dziecku w sposób, który nie wzbudzi sprzeciwu.

  Całe spotkanie jest prowadzone metodami warsztatowymi. Będziemy rozwijać i trenować nowe umiejętności poprzez wykonywanie ćwiczeń i pracę na przykładach z życia wziętych. Będziemy poszerzać wiedzę i świadomość, i od razu przekładać tę wiedzę na konkretne sytuacje.

  Trener – Aleksandra Mroczko
  Wierzę, że można mieć dobre, ubogacające relacje, pełen miłości dom oraz dającą satysfakcję pracę. Wiem, że warto do tego dążyć. Towarzyszę w budowaniu szczęśliwego i pełnego równowagi życia poprzez szkolenia i coaching. Daję przestrzeń, by nabrać dystansu i odwagi, by wybrać w zgodzie ze sobą to, co ma największe znaczenie.
  Z wykształcenia jestem psychologiem, od 2009 roku pracuję jako coach (certyfikat na poziomie ACC, wydany przez ICF) i trener. Pierwszy kontakt z NVC miałam ok. 10 lat temu a moje zauroczenie tym modelem trwa do dziś. Uczę się, stosuję, dzielę się z innymi.
  W życiu prywatnym jestem przede wszystkim oddaną, kochającą żoną oraz radosną i spontaniczną mamą. Z zamiłowaniem wędruję po górach, z przyjemnością jeżdżę na rowerze i chętnie podejmuję wyzwania.

  WAŻNE INFORMACJE
  Miejsce: Wrocław, centrum
  Termin: 10-11 listopada 2018, w godzinach od 9:30 do 17:30
  Inwestycja: 480 zł za osobę, 790 zł za parę 360/os i 670 zł/parę
  Cena obejmuje:
  1. Uczestnictwo w dwóch pełnych dniach szkoleniowych.
  2. Materiały szkoleniowe w wersji papierowej i elektronicznej..
  3. Obiad.
  4. Kawę, herbatę, wodę, soki i zdrowe przekąski.
  W razie dodatkowych pytań – zapraszamy do kontaktu.
  napisz(at)aleksandramroczko.pl
  tel. 662 288 971

  Rodzice