• Bliżej dziecka, bliżej siebie (dla znających podstawy NVC)

  Kraków

  Cykl warsztatów dla rodziców i opiekunów opartych na metodzie \"Porozumienia Bez Przemocy\"
  (moduł rozszerzony dla praktykujących)

  Terminy: 22 i 29 października, 5 i 12 listopada 2018 w godz. 17.30-20.30 (pierwsze spotkanie do 21.00)
  Miejsce: Kraków, Klub Malucha Tup-Tup, ul. Wiedeńska 108

  Poznałaś/eś metodę „Porozumienia Bez Przemocy” i praktykujesz ją od jakiegoś czasu w domu, w przedszkolu lub szkole. Niektóre rzeczy być może Ci się sprawdzają i pozwalają pogłębić Twoją relację z dzieckiem lub podopiecznym. Mogą też pojawiać się momenty,w których czujesz bezradność i masz wątpliwości, czy to ma sens i czy to działa. Być może obwiniasz siebie za napady złości, a Twój wewnętrzny krytyk nie daje Ci spokoju. Starasz się podążać nową ścieżką, ale stare nawyki często biorą górę.
  Zapraszam Cię na ten warsztat, który pomoże ci „osadzić się” w praktycznym stosowaniu „Porozumienia Bez Przemocy” w relacji z dzieckiem i samym sobą, a także pogłębić swoją wiedzę i poznać kolejne narzędzia. Na warsztacie będzie też miejsce na podzielenie się wszystkimi wątpliwościami, które chciałabyś/chciałbyś rozwiać i przestrzeń na zajęcie się trudnymi emocjami, które pojawiają się w Tobie, kiedy pełnisz rolę rodzica.  W TRAKCIE WARSZTATÓW:

  • Przyjrzysz się głębiej złości – zarówno Twojej, jak i dziecka, poznasz jej rolę i znaczenie, odkryjesz myśli i przekonania, które mogą nasilać jej działanie, doświadczysz transformacji, która pozwoli Ci dotrzeć do głębszych potrzeb; poznasz również narzędzia pomocne we wspieraniu siebie i dziecka, kiedy pojawia się złość.
  • Przy wspierającej atmosferze opartej na akceptacji i zaufaniu, będziesz mieć okazję przepracować to, co nazywamy potocznie „błędami” rodzicielskimi – to czego się wstydzisz lub za co się obwiniasz. Doświadczysz uzdrawiającej mocy empatii oraz transformacji poczucia winy i wstydu. Nauczysz się również przepraszać dziecko za coś, czego żałujesz (z pozycji osoby biorącej odpowiedzialność za siebie)
  • Poznasz podstawy mediacji w duchu NVC, które będziesz miał/a okazję praktykować na wybranych przykładach w konfliktach pomiędzy dziećmi lub dzieckiem a inną osobą dorosłą (np. babcią, teściową, wychowawcą, drugim rodzicem)
  • Poznasz również wachlarz możliwości i reakcji , które możesz zastosować w tych momentach kiedy odczuwasz brak dostępu do empatii.
  • Podczas warsztatów omówimy też temat bycia dobrym rodzicem dla samego siebie.
  Wyruszysz na spotkanie swojego „wewnętrznego dziecka”, a także odkryjesz i wzmocnisz tę część siebie, która posiada naturalne pokłady empatii, miłości i mądrości.  TEMATY SPOTKAŃ:

  1. Złość moja i dziecka – transformacja złości, praca z przekonaniami (3,5 godziny)
  2. Rodzic w poczuciu winy – transformacja poczucia winy i wstydu, wybaczanie sobie, przepraszanie (3 godziny)
  3. Rodzic mediator – mediowanie konfliktów pomiędzy rodzeństwem, rówieśnikami a także pomiędzy dzieckiem a innymi dorosłymi (np. babcią, opiekunem, rodzicem, rówieśnikiem) (3 godziny)
  4. Być rodzicem dla siebie – empatia dla „wewnętrznego dziecka” (3 godziny)

  DLA KOGO?


  • Dla osób, które znają podstawy metody „Porozumienia Bez Przemocy” (4 kroki,empatyczne słuchanie, minimum 8 godzin warsztatowych) i praktykują jakiś czas w relacji z dziećmi
  • Dla osób, które ukończyły kurs podstawowy „Jak rozmawiać z dzieckiem?” lub inny kurs komunikacji empatycznej

  METODY:
  W trakcie warsztatów będziemy pracować w oparciu o scenki dialogowe, demonstracje, medytacje, pracę indywidualną, w parach i na forum.
  Będziemy korzystać m.in. z metod: Porozumienia Bez Przemocy, Coachingu Transformacyjnego oraz metody Richarda Schwartza „System Wewnętrznej Rodziny”.

  TRENER:
  Agata Olszak-Szymula – trenerka rozwoju osobistego i komunikacji, coach. Absolwentka Studium Porozumienia Bez Przemocy, Akademii Mistrzów Treningu, Kwalifikacyjnego Kursu Pedagogicznego, kursu Socjoterapii i Coachingu Transformacyjnego. Zajmuje się m.in. tematyką rodzicielską, inspirując się nurtem Rodzicielstwa Bliskości, pedagogiką Jespera Juula, wiedzą z zakresu neurobiologii oraz metodą Porozumienia Bez Przemocy (NVC). Prowadzi autorskie warsztaty komunikacji empatycznej „Jak rozmawiać z dzieckiem?”. Współpracuje z placówkami oświatowymi, m.in. Polskim Instytutem Montessori, prowadząc szkolenia dla kadry żłobkowej, przedszkolnej i szkolnej. Wykładowca na kierunkach z zakresu komunikacji interpersonalnej i metodyki wychowania w Galicyjskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli. Do pracy z uczestnikami warsztatów wnosi własne doświadczenie 5-letniej pracy terapeutycznej u Olgi Haller, a także własnej pracy rozwojowej, która trwa nieprzerwanie od 20 lat. Założycielka Strefy Relacji, w ramach której organizuje i prowadzi warsztaty oraz sesje indywidualne m.in. dla rodziców, nauczycieli, dzieci i młodzieży. Prywatnie szczęśliwa żona i mama 6-letniej Uli, 3-letniego Julka i macocha 15-letniej Zosi.
  www.strefarelacji.pl  OPINIE UCZESTNIKÓW:

  „Polecam Agatę jako świetnego coacha – pełnego uwagi, troski, zaangażowania i pozytywnej energii. Spotkania z nią dają duży spokój wewnętrzny, pozwalają zrozumieć siebie i często trudne relacje z bliskimi. Warsztaty to nie tylko \"obgadywanie spraw\", ale przede wszystkim bardzo różnorodne ćwiczenia, scenki, które osobiście pozwalały mi zaglądać w głąb emocji swoich i emocji dzieci. Do Agaty przyszłam w związku z trudnościami z dzieckiem – jednak podczas procesu dotarłam do relacji z rodzicami, do pracy ze swoim wewnętrznym dzieckiem, do przyglądaniu się moim przekonaniom i stereotypom. Wszystko wymaga pracy nad sobą jeśli coś chcemy poprawiać – Agata pokazuje te \"czułe punkty\", nad którymi trzeba się pochylić, o których nawet nie zdajemy sobie sprawy.
  Polecam każdemu kto nie radzi sobie z trudnymi emocjami, każdemu komu zależy na tworzeniu dobrych relacji – podczas spotkań sam odkryje wiele cennych wskazówek i podpowiedzi\".
  Sylwia

  \"Warsztaty NVC to nie tylko teoria, a przede wszystkim praktyka. Polecam tym, którzy czują, że są w martwym punkcie, tym, którzy czują się samotni ze swoimi problemami. Znajdą tutaj dużo wsparcia, zrozumienia, życzliwości i inspiracji\"
  Gabriela

  „Mimo że NVC i proces komunikacji na nim oparty były mi znane już wcześniej [od dawna stosuję ich elementy w pracy z Maluszkami], to dopiero te warsztaty zmusiły mnie do głębszych refleksji i pozwoliły spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy. Trenerka – przesympatyczna i ciepła osoba, która potrafi wprowadzić na zajęciach przyjazną i nieskrępowaną atmosferę.” Kasia

  CENA: 450 zł za cykl

  CENA RABATOWA: 400 zł w przypadku zapisu pary, dla rodziców Tup Tupa, dla uczestników innych warsztatów u Agaty, a także przy zapisie i wpłacie zaliczki do końca września

  (zaliczka bezzwrotna 50zł, która jest potwierdzeniem rezerwacji)

  ZAPISY: biuro@klubmaluchatuptup.pl

  INFORMACJE MERYTORYCZNE: agata@strefarelacji.pl

  Ogólne