• Sekrety Komunikacji, warsztat stacjonarny

  Warszawa

  Zapraszam na warsztat :
  Sekrety Komunikacji
  powstały w oparciu o „Porozumienie bez Przemocy” dr Marshalla Rosenberga,
  24-25 sierpnia 2024 r. w Warszawie
  prowadzenie: Anna Makarska

  „Sposób, w jaki komunikujemy się z innymi oraz ze sobą, określa jakość naszego życia”.
  Tony Robbins

  Potrzeba więzi międzyludzkiej należy do najbardziej podstawowych potrzeb człowieka, obok takich jak pożywienie, woda, czy dach nad głową. Aby się rozwijać i żyć pełnią, potrzebujemy dobrych relacji ze sobą i z innymi. Przedmiotem dwudniowego warsztatu będzie podstawowy środek budowania relacji, a mianowicie sposób w jaki rozmawiamy.

  Uczestnicy wcześniejszych edycji warsztatu powiedzieli:

  „Warsztaty poruszyły mnie dogłębnie. Nie spodziewałem się, że relacje międzyludzkie mogą być tak fascynujące, jeśli wprowadzimy w życie kilka podstawowych zasad, które przyswoiłem na warsztatach. Polecam z całego serca wszystkim”. Piotr Zalewski
  „Jeżeli emocjonalnie reagujesz na trudne sytuacje i dziwisz się, że inni się zamykają na ciebie – skorzystaj z tych warsztatów, a znajdziesz sposób na polepszenie samopoczucia swojego i Innych”. S. Maria Kowalik.
  „Warsztaty te to dobry wstęp dla każdego, kto chce poznać podstawy metody PbP lub po prostu jej doświadczyć w komunikacji z innymi ludźmi. Największą zaletą warsztatów jest ich praktyczność. Teorii jest tyle, ile potrzeba do przeprowadzenia wielu angażujących ćwiczeń, koncentrujących się na potrzebach uczestników.”. Bartosz.
  „Szczerze polecam uczestniczenie w tych warsztatach z kilku powodów. Po pierwsze – ze względu na przejrzyste tłumaczenie dość skomplikowanych kwestii dotyczących relacji międzyludzkich. Po drugie – wykorzystywanie konkretnych przykładów z życia uczestników, a nie czysto podręcznikowych”. Joanna Górska.

  OPIS WARSZTATU

  Dwudniowy warsztat stanowi całość i zapoznaje uczestników z podstawowymi komponentami i procesami Porozumienia bez Przemocy. Jest okazją do poznania i doświadczenia metody przez osoby, które jeszcze jej nie znają, lub znają z lektury książek, artykułów, itp. Dla osób, które już uczestniczyły w warsztatach PbP, może to być świetna okazja do przypomnienia i ugruntowania zdobytej uprzednio wiedzy.

  Co będziemy robić?
  Będziemy poznawać i wzmacniać umiejętności komunikacyjne kluczowe w relacjach, zwracać uwagę na jakość myślenia, na język jakiego używamy oraz uświadamiać sobie blokady komunikacyjne, prowadzące do nieporozumień. Wszystko to w oparciu o model Porozumienia bez Przemocy (ang. Nonviolent Communication) amerykańskiego psychologa dr Marshalla Rosenberga.


  Dla kogo?
  Dla wszystkich, którzy pragną:
  poprawiać jakość relacji osobistych i zawodowych;
  zapobiegać nieporozumieniom;
  szczerze wyrażać siebie w sposób uwzględniający innych;
  słuchać innych ze zrozumieniem i empatią.

  Na warsztacie:
  poznasz zasady komunikacji, która jest skuteczna, a zarazem oparta na szacunku i zrozumieniu;
  zaczniesz rozpoznawać uczucia i potrzeby u siebie oraz u innych osób;
  odpowiesz na pytanie: „co autor miał na myśli”, czyli o co może chodzić drugiej osobie?
  dowiesz się, co najbardziej blokuje komunikację;
  przekonasz się, że nawet w sytuacjach konfliktowych możesz zachować życzliwość;
  odkryjesz motywację kryjącą się za tym, co mówisz;
  doświadczysz jasności i ulgi, gdyż zupełnie inaczej spojrzysz na swoje relacje;

  Co wyróżnia ten warsztat?
  przejrzysty, spójny model komunikacji;
  żadnych manipulacji i sztuczek;
  gwarancja, że zastosowanie tylko jednego elementu poznanego na warsztatach poprawi Twoje relacje.

  Prowadzenie:
  Anna Makarska
  Porozumienie bez Przemocy zaczęłam poznawać już w 2005 roku, gdy Marshall Rosenberg był w Polsce. Uczestniczyłam dwukrotnie w jego warsztatach, łącznie 18 dni.
  Następnie kontynuowałam naukę u trenerów zagranicznych - Nada Ignatović, Eva Rambala, Liv Larsson, Ike Laslater. W późniejszym okresie uczyłam się u Sary Peyton, o.Christlina Rajendrama i Shony Cameron.
  Warsztaty prowadzę od 2010 r. Współpracowałam z Jezuickim Ośrodkiem w Suchej na Pomorzu, prowadząc 5-dniowe Wakacyjne Warsztaty Komunikacji i Porozumienia (2010-2014) oraz warsztaty weekendowe w ciągu roku. W latach 2016-2023 prowadziłam regularnie warsztaty w Ośrodku Pomocy Psychologicznej Integra Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w Warszawie. Od 2020 r. jestem też zaangażowana w roczny, internetowy kurs „Praktyka Współczucia”, na którym prowadzę grupy ćwiczące oraz oferuję spotkania w toku indywidualnym. Od 2024 r. organizuję warsztaty stacjonarne w Pallotyńskim Centrum Pomocy Duchowej przy ul. Skaryszewskiej w Warszawie.
  Wiedzę i praktykę w zakresie prowadzenia warsztatów zdobywałam m. in. na 10-miesięcznym Szkoleniu dla Liderów (Leadership Training) w Co-Active Training Institute, USA. Jestem też z wykształcenia coachem koaktywnym i pracuję z klientami indywidualnie.
  Nie wyobrażam sobie jak wyglądałoby moje życie i relacje, gdybym nie poznała PbP. Cały czas doskonalę to podejście do komunikacji.

  Termin:
  24-25 sierpnia 2024 r.
  Sobota, w godz: 9:00-17:00 (od 30-45 min. przerwy obiadowej).
  Niedziela, w godz: 9:00-14:00.

  Miejsce: Warszawa, ul. Skaryszewska 12, Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej.

  Ilość miejsc: 10

  Zapisy:
  Email: anna.makarska@gmail.com lub tel: 503 476 647

  Opłata za udział w warsztacie: 470 zł.
  Instytucja/firma (z fakturą) - 570 zł od osoby.

  Wpłaty: 
  Odbiorca: Instytut Psychologii Mitu i Komunikacji.
  Nr rachunku: 20 2530 0008 2016 1057 2361 0001
  Tytułem: Sekrety + imię i nazwisko uczestnika lub uczestniczki.

  Zwroty:
  W przypadku odwołania warsztatu, niezwłocznie zwracamy wszelkie wniesione opłaty.
  Uczestnikom zwracamy wniesioną opłatę niezwłocznie tylko w przypadku zaistnienia tzw. siły wyższej. W przypadku takiej sytuacji prosimy o kontakt, byśmy mogli zaproponować to miejsce komuś innemu.

  Ogólne