• Kurs Empatycznej Komunikacji - 3 modułowy kurs

  Gdańsk

  Kurs empatycznej komunikacji stworzyłem dla wszystkich tych, którzy poszukują dróg do lepszej, sprawniejszej komunikacji z innymi. Wszyscy wzajemnie się ze sobą komunikujemy. Nie zawsze ta komunikacja przebiega łatwo. Często doświadczamy braku zrozumienia lub sami nie jesteśmy w stanie zrozumieć drugiej osoby.
  Czasami bywa tak, że nasza komunikacja przebiega słabo, ponieważ w chwili konfliktu, kiedy pojawia się dużo emocji, ciężko nam przekazać czego tak naprawdę potrzebujemy i ciężko jest nam też usłyszeć drugą osobę.

  Z pomocą przychodzi NVC – Porozumienie bez Przemocy (ang. Nonviolent Communication – NVC) metoda stworzona przez Marchalla Rosenberga bazująca na komunikacji z ludźmi, w którym przyczyniamy się do poprawy jakości życia, swojego i innych. Metoda skupia się na emocjach i potrzebach. Istotą Porozumienia bez Przemocy jest:nastawienie na obserwację, nazywanie uczuć, uzewnętrznianie potrzeb, poszukiwanie najlepszej z możliwych strategii, która zaspokoi potrzebę – naszą lub drugiego człowieka.

  Dzięki zastosowaniu tej metody możesz łatwiej nawiązać bliskie relacje, być w lepszym kontakcie z samym sobą i z drugim człowiekiem. Nauczysz się też rozwiązywać konflikty. Ten sposób komunikacji z jednej strony pozwala nam wyrażać się szczerze, bez obawy, że kogoś zranimy, z drugiej – empatycznie odbierać innych. Są to niezwykłe umiejętności, które okazują się bardzo cenne, zarówno w komunikacji z bliskimi, jak i w relacjach biznesowych.

  Kurs przeznaczony dla każdego, kto chce tworzyć lepsze relacje (partnerskie, rodzinne, zawodowe,…).

  Podczas 3 modułów poznasz założenia, metody i 4 kroki do empatycznej komunikacji, które przećwiczysz na żywo w ćwiczeniach w parach i grupach.

  Dzięki kursowi Empatycznej Komunikacji:
  → nawiążesz głębszy kontakt ze swoimi emocjami i potrzebami,
  → nauczysz się empatycznej komunikacji,
  → nauczysz się metod komunikacji w konflikcie,
  → nauczysz się jak formułować prośby,
  → przećwiczysz model w komunikacji z drugim człowiekiem.

  Kurs jest podzielony na 3 części. Łącznie będą to 3 weekendowe zjazdy (po dwa dni). Jest tu kurs w którym stawiamy na praktykę: około 80% to ćwiczenia, pozostałe 20% to teoria.

  Moduł I

  Kontakt ze sobą i rozpoznawanie swoich uczuć i emocji

  Aby zacząć dobrze komunikować się z innymi, musimy zacząć od komunikacji ze sobą. Nauczymy się rozpoznawać nasze uczucia, a także kryjące się pod nimi potrzeby. Nauka rozpoznawania własnych potrzeb jest krokiem milowym w komunikacji z innymi. Poznamy też narzędzia przewracające kontakt ze sobą i swoimi potrzebami. Nauczymy się pozbywać osądów na temat drugiej osoby oraz formułować skuteczne prośby.

  Moduł II

  Kontakt z drugim człowiekiem i nauka empatycznego słuchania

  Będziemy przyglądać się aspektom empatycznego słuchania. Nauczymy się odkrywać uczucia, potrzeby i prośby wysyłane przez drugą osobę.

  Moduł III

  Dialog i rozwiązywanie konfliktów

  Nauczymy się jak porozumieć się podczas konfliktu. Połączymy wszystkie nabyte dotychczas umiejętności i dodamy nowe, które sprawią, że w chwili eskalacji konfliktu, będziemy mieli możliwość powrócić do zasobów i narzędzi.

  + Empatyczne “dwójki” pomiędzy zjazdami

  Aby umocnić wszystkie nabyte umiejętności, pomiędzy zjazdami będziemy dobierać się w tzw. ‘dwójki empatyczne’ i praktykować empatyczne rozmowy raz w tygodniu pomiędzy zjazdami.  PROWADZĄCY:
  Bartosz Zadurski – trener Empatycznej Komunikacji, Praktyk IFS, Provider TRE®, terapeuta Integracji Strukturalnej, instruktor metody oddechowej Butejki. Założyciel Soma – Rozwój i Terapia, organizator Festiwalu Dobrych Relacji oraz Festiwalu Świadomej Pracy z Ciałem. Podejście holistyczne w które łączy ciało, umysł i duszę jest podstawą jego pracy. Autor podcastu o ciele, emocjach i terapii „Zadurski Mówi”. Prelegent na wielu konferencjach i festiwalach, m.in: TEDx Gdynia, Festiwal Świadomej Pracy z Ciałem, Festiwal Wibracje, Festiwal Simbiosa, Konferencja Food & Health, Konwent Wiedzy Alternatywnej.

  TERMIN:
  Moduł I: 23-24 września
  Moduł II: 21-22 października
  Moduł III: 25-26 listopada
  Godziny: 09:00 – 17:00

  MIEJSCE:
  Gdańsk Oliwa

  CENA:
  1100 – 1800 zł (w zależności od Twoich możliwości) – Ty decydujesz
  Chciałbym, aby warsztat był dostępny niezależnie od zasobów finansowych uczestników, dlatego oferuje możliwość wyboru kwoty z w/w przedziału.
  W przypadku problemów z wyborem kwoty przedstawiam propozycję:
  1800 zł – ta kwota pokrywa koszty przygotowania i organizacji warsztatu oraz regeneracji, a także opłaca koszt rozwoju (szkolenia, superwizje)
  1400 zł – ta kwota pokrywa koszty przygotowania i organizacji warsztatu oraz regeneracji
  1100 zł – ta kwota pokrywa podstawowe koszta organizacji warsztatu

  UWAGI:
  Liczba uczestników ograniczona do 12 osób. Gwarancją rezerwacji miejsca jest opłacenie zaliczki.

  ZAPISY:
  https://centrumsoma.pl/warsztaty/kurs-empatycznej-komunikacji/

  Ogólne