• Akademia Rodzica: Dorastać z nastolatkiem\" - intensywny program NVC i Resonant Healing dla rodziców i opiekunów nastolatków

  online

  Podczas 8 dni warsztatów będziemy:
  -Rozmawiać o naszych – matek i ojców nastolatek - wyzwaniach, o naszych uczuciach, potrzebach, wątpliwościach - po to, by siebie lepiej zrozumieć i wzajemnie wzmocnić.
  -Odkrywać na czym polega dorastanie z nastolatkiem, jak zmienia się rola rodzica wraz z wchodzeniem dziecka w wiek nastoletni i jakie niesie to ze sobą konsekwencje, jeśli chodzi o nasze rodzicielskie nastawienie, komunikację i zachowania.
  -Przyjrzymy się też najnowszym badaniom z zakresu neurobiologii, by zrozumieć, co w okresie dojrzewania dzieje się w mózgach i układach nerwowych naszych dzieci oraz jak to się przejawia w codziennych kontaktach i zachowaniach nastolatków.
  -Zajrzymy do świata empatii i potrzeb, poznamy założenia NVC i przyłożymy je do relacji ze sobą oraz z młodym człowiekiem.
  -Poszukamy głębszych sensów, potrzeb i uczuć naszych dzieci w ich trudnych dla nas komunikach i zachowaniach, bo jak powiedział Marshall Rosenberg, twórca Porozumienia Bez Przemocy, poprzez wszystko, co ludzie mówią i robią, wyrażają albo „proszę”, albo „dziękuję”.
  -Przećwiczymy konkretne narzędzia komunikacji wg podejścia NVC (ang. Nonviolence Communication, Porozumienie Bez Przemocy), by empatycznie podchodzić do siebie i nastolatków oraz iść w kierunku współtworzenia relacji dającej radość i rodzicom, i dzieciom.
  -Porozmawiamy o stylach przywiązania i będziemy doświadczać różnych ćwiczeń, medytacji i sposobów integrowania mózgu i budzenia prawej półkuli oraz aspektu rezonującego towarzysza, by bardziej świadomi siebie i wyposażeni w narzędzia budować bezpieczną więź z nastolatkiem.
  -Zbudujemy podręczną apteczkę samopomocy rodzica nastolatka, wypełnioną sposobami dbania o siebie, by mieć wewnętrzne zasoby do wspierania młodych ludzi.

  Więcej informacji: http://dorastacznastolatkiem.blogspot.com/p/warsztaty-i-grupy-wsparcia.html
  Zapisy: https://forms.gle/c3ajJxJNVj2bgJCA7

  Ogólne