KOMUNIKACJA, KTÓRA ZBLIŻA – MIĘKKIE ROZWIĄZANIA DLA TWARDYCH PROBLEMÓW – WPROWADZENIE DO POROZUMIENIA BEZ PRZEMOCY – warsztaty wyjazdowe 17-19 października 2022
Goleszów koło Ustronia
A gdyby połączyć luz i odpoczynek z własnym rozwojem?
Zapraszamy Cię na 3-dniowe warsztaty NVC do urokliwego miejsca, z niezwykłymi Gospodarzami, gdzie czas płynie wolniej i gdzie chce się wracać. TOPOLEJ – Etno Chata w Goleszowie (k. Ustronia) to pensjonat w stylu slow life, gdzie wyjątkowy klimat w każdym wymiarze bardzo sprzyja zanurzeniu się w świat NVC – czyli Porozumienia bez Przemocy. To będzie piękna wyprawa w krainę empatycznej komunikacji. Zapraszamy na warsztaty:
KOMUNIKACJA, KTÓRA ZBLIŻA – MIĘKKIE ROZWIĄZANIA DLA TWARDYCH PROBLEMÓW
– Wprowadzenie do Porozumienia bez Przemocy (NVC)
Czym jest dobra, skuteczna komunikacja? Świat pokazuje nam wyraźnie, że rozumienie siebie i skuteczne porozumiewanie się z innymi ludźmi jest źródłem harmonii w naszym życiu. Tego można się nauczyć! Proponujemy wszystkim, chcącym doskonalić swoje umiejętności w zakresie empatycznej komunikacji niezwykły trening, na którym zadbasz przede wszystkim o siebie.
Głównym tematem trzydniowych warsztatów jest poznanie podejścia Porozumienia bez Przemocy – NVC, doświadczenie, jak działa empatyczna komunikacja, którą zaczynamy od siebie i co z tego wynika dla jakości naszych relacji. Będziemy ćwiczyć sposoby, w których możemy wyrażać siebie ze szczerością i uczciwością i tak samo przyjmować innych. Będziemy sprawdzać, co służy konstruktywnemu dialogowi. Warsztaty będą praktyczne, na własnych przykładach uczestniczki i uczestnicy będą mogli transformować swój styl komunikacji tak, aby służył porozumieniu.
Wszystko da się powiedzieć. Trzeba tylko zacząć, słowo po słowie. Javier Marias
Dla kogo?
Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy chcą świadomie budować relacje i o nie dbać – tak, aby były źródłem satysfakcji, radości i bliskości. I jednocześnie chcą stawiać granice i przestać być „miłymi, martwymi ludźmi”. Zawodowo będą szczególnie przydatne dla osób pracujących w działach szkoleń, działach HR, psychologów, pedagogów, psychoterapeutów i trenerów, dadzą możliwość wzbogacenia swojego warsztatu o skuteczne narzędzia pracy i przyjrzenia się swojemu stylowi komunikacji.
Świadomość daje wybór!
W trakcie trzech warsztatowych dni spojrzymy na komunikację w trzech wymiarach:
– Jak rozumieć siebie i troszczyć się o siebie bez poczucia winy?
– Jak usłyszeć drugiego człowieka bez brania odpowiedzialności za jego uczucia i potrzeby?
– Jak budować potęgę dialogu – tak, aby potrzeby wszystkich były wzięte pod uwagę?
Warsztaty w praktycznym wymiarze prezentują podejście POROZUMIENIA BEZ PRZEMOCY Marshalla Rosenberga. Porozumienie bez Przemocy (ang. Nonviolent Communication – NVC) jest czymś więcej, niż tylko skuteczną strategią rozmowy. Jest życiową postawą, umożliwiającą tworzenie sytuacji, w których każdy uczestnik jest brany pod uwagę, która daje konkretne narzędzia do budowania empatycznej komunikacji, co prowadzi do zrozumienia siebie i innych. Pozwala zobaczyć, jak rozmawiać z ludźmi, a nie tylko do nich mówić – a to wielka różnica. Mówiąc najkrócej – PbP (NVC) oznacza w praktyce:
MNIEJ NIEPOROZUMIEŃ, MNIEJ FRUSTRACJI, WIĘCEJ ROZWIĄZAŃ, WIĘCEJ RADOŚCI
Zajęcia będą prowadzone z wykorzystaniem aktywnych metod warsztatowych. Otrzymasz pakiet materiałów, na których będziemy pracować w trakcie spotkania.
W czasie warsztatów zaprezentujemy praktycznie 4 kroki empatycznej komunikacji. Będziemy ćwiczyć:
– obserwację bez osądu i krytyki
– rozpoznawanie i wyrażanie swoich emocji
– rozpoznawanie uczuć i potrzeb u naszego rozmówcy
– identyfikowanie swoich potrzeb i potrzeb innych ludzi
– wyrażanie próśb. które nie są żądaniem
– przyjmowanie trudnych komunikatów w sposób, który nie zrywa relacji i pozwala uczciwie powiedzieć, co się dzieje w naszym sercu
– stawianie granic w sytuacjach, kiedy nie chcemy czegoś zrobić
– wyrażanie próśb bez form nacisku i manipulacji (sprawdzimy, co zrobić, żeby prośba nie była żądaniem)
W czterech krokach pokażemy, jak można świadomie budować styl wyrażania siebie i słuchania innych, aby nawiązywać szczere i otwarte relacje, oparte na wzajemnym szacunku. Zobaczymy, jak odróżnić oceny od obserwacji, odkryjemy różnorodność uczuć i potrzeb, sprawdzimy, co zrobić, żeby prośba nie była żądaniem.
Najkrócej mówiąc te warsztaty będą o tym, jak opiekować się sobą i jednocześnie brać pod uwagę innych. Jak budować kontakt, który pozwala na autentyczność. Jak wybierać wzajemność i konstruktywny dialog. I w końcu – jak przestać być ratownikiem i/albo „miłym, martwym człowiekiem” Czyli – jak być w kontakcie ze sobą i z innymi. Wtedy życie po prostu jest piękniejsze.
Kiedy?
17-19 października 2022 r.
Gdzie?
Etno Chata TOPOLEJ – Goleszów k/Ustronia, ul. Wiejska 22 A
Koszty?
1390 zł przy zapisie do 17 września 2022
1490 zł przy zapisie po 17 września 2022
Prowadzenie warsztatów:
Elżbieta Więcław
SZCZEGÓŁY:
https://www.strefarozwoju.filomata.pl/wprowadzenie-do…/
MASZ PYTANIA?
skontaktuj się z nami telefonicznie: 731 231 741 lub mailowo: strefarozwoju@filomata.plOgólne