• \"Praktyka Współczucia\" kurs on-line

  on-line

  Zapraszam na Kurs Praktyka Współczucia oraz do Grupy Praktykującej.
  Początek spotkań Grupy: 24 marca 2022 r.

  Kurs jest “dla wszystkich, którzy pragną doświadczać więcej współczucia, zrozumienia i harmonii w swoim życiu i otoczeniu.”

  Rozpoczyna się w marcu 2022 r., a kończy w marcu 2023 roku.

  Jest stworzony przez Thoma Bonda na podstawie Porozumienia bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga.
  Więcej szczegółów tutaj:
  https://praktykawspolczucia.pl/
  _________________________________________________

  Grupa Praktykująca

  Grupa praktykująca to spotkania cotygodniowe po to by, jak mówi jej nazwa, praktykować, ćwiczyć – wiedzę z kursu Praktyka Współczucia on-line. Jest skierowana do osób, które pragną doświadczyć w życiu zmiany, a na poziomie praktycznym – wspierać się w zrozumieniu materiału kursu i wykonywać ćwiczenia z innymi. Celem grupy jest możliwie najpełniejsze wykorzystanie rocznego czasu, by zakorzeniać Porozumienie bez Przemocy w życiu.

  Tak więc:
  – jeśli cenisz sobie uczenie się z innymi i dzielenie się doświadczeniami w niewielkiej grupie osób o podobnych zainteresowaniach,
  – jeśli chcesz praktykować treści kursu, a być może z doświadczenia wiesz, że nie jest łatwo do tego przysiąść samej/samemu (bo dużo obowiązków, terminy, rodzina, etc.),
  – jeśli chciałbyś/chciałabyś ćwiczyć regularnie i motywować się do tego w grupie,

  to być może grupa praktykująca będzie dla Ciebie dobrym miejscem nabywania umiejętności komunikacyjnych i życiowych.

  Osoby, które uczestniczyły w grupie praktykującej poprzedniej edycji kursu powiedziały:

  \"W trakcie trwania rocznego kursu mój 15-letni syn przestał mówić do mnie \" Mamo, ty mnie w ogóle nie rozumiesz\" – co wcześniej zdarzało mu się często. To dla mnie bardzo jawny i wzruszający efekt pracy na kursie.\" Ewa.

  „Bycie w grupie praktykującej jest, według mnie, istotą tego kursu. Bardzo podobały mi się scenki i ćwiczenia, które robiliśmy, bo były one najbliżej mojego życia i dawały mi umiejętności znajdywania się w realnych sytuacjach”. Grażyna.

  „Grupa praktykująca ma moc i daje motywację”. Basia.

  „Dzięki kursowi lepiej siebie rozumiem i jestem dla siebie łagodniejsza. Aniu, dziękuję Ci za przykłady ze swojego życia, którymi się dzieliłaś – one do mnie mocno trafiały”. Ewa.

  Termin:
  Grupa praktykująca obejmuje 52 spotkania on-line, raz w tygodniu w czwartki, przez rok.
  Początek: czwartek 24 marca 2022 r.
  Godziny: 17.15-19.00*.


  Struktura spotkań:

  Rozpoczęcie i przypomnienie wiedzy z poprzedniego tygodnia.
  Temat przewodni – część teoretyczna, przykład z życia, dyskusja.
  Ćwiczenia na forum grupy oraz „scenki”, czyli jak, uwzględniając zdobytą wiedzę, w rzeczywistości moglibyśmy przeprowadzić daną rozmowę.
  Ćwiczenia w małych grupach.
  Podsumowanie i zakończenie.


  Tematy:
  Spotkania rozpoczniemy od przyjrzenia się podstawowemu założeniu Porozumienia bez Przemocy, że “wszystko co robimy lub mówimy może być postrzegane jako próba zaspokojenia potrzeb”. W miarę upływu kursu będziemy pogłębiać zrozumienie PbP, przechodząc do tematów bardziej zaawansowanych, np. dotyczących radzenia sobie ze złością czy tworzenia życia zgodnego z naszymi wartościami.

  Kurs zawiera ponad 50 tematów ilustrowanych niezwykle ciekawymi przykładami z codziennego życia autora. Ich lista znajduje się tutaj: https://praktykawspolczucia.pl/lista-koncepcji/.

  W trakcie trwania kursu, niezależnie od cotygodniowych spotkań, uczestnicy mogą organizować się w tzw. dwójki empatyczne, poświęcone wzajemnemu słuchaniu. Więcej informacji – na kursie.

  Wymagania:
  stabilne połączenie z internetem,
  cicha przestrzeń, bez zakłóceń zewnętrznych w czasie spotkań (wiem, że nie zawsze jest to możliwe :),
  chęć zdobywania wiedzy.

  Prowadzenie:
  Anna Makarska – od wielu lat edukatorka komunikacji wg metodologii Porozumienie bez Przemocy dr Marshalla B. Rosenberga, którą jest zafascynowana. Uczyła się u samego twórcy PbP – Marshalla B. Rosenberga – w czasie prowadzonych przez niego warsztatów (18 dni). Prowadzi regularnie warsztaty w Ośrodku Pomocy Psychologicznej Integra w Warszawie. Związana z jezuickim ośrodkiem w Suchej na Pomorzu przez prowadzenie Wakacyjnych Warsztatów Komunikacji i Porozumienia. Pracuje również indywidualnie z klientami. Jest wykształcona w coachingu koaktywnym. Wiedzę i praktykę w zakresie prowadzenia warsztatów zdobywała m. in. w międzynarodowej Szkole Liderów (20 dni, Co-Active Training Institute, USA), na warsztatach Marshalla B. Rosenberga i wielu innych, prowadzonych przez zagranicznych trenerów PbP. Grupy praktykujące prowadzi od momentu pojawienia się kursu Praktyka Współczucia w Polsce w 2020 r.

  Koszt:
  70 zł za każde, prawie 2 h spotkanie, płatne z góry za cały miesiąc, niezależnie od nieobecności.
  Jeśli koszt jest jedyną przeszkodą w uczestnictwie, proszę o kontakt.

  Zapisy: mailem na: anna.makarska@gmail.com podając swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu,
  lub telefonicznie: 503 476 647.

  Zapraszam do wspólnej podróży!

  Z zainteresowanymi kursem będę odbywać rozmowę przez telefon, by upewnić się, że kurs jest dopasowany do oczekiwań danej osoby.

  * godziny spotkań grupy mogą się nieznacznie zmienić, by uwzględnić możliwości uczestników.

  Ogólne