• Sekrety Komunikacji

  Warszawa

  Zapraszam na warsztaty stacjonarne prowadzone w oparciu o „Porozumienie bez Przemocy” dr Marshalla B. Rosenberga.

  11-12 września 2021 r.
  \"Sposób, w jaki komunikujemy się z innymi oraz ze sobą, określa jakość naszego życia\".
  Tony Robbins

  Potrzeba więzi międzyludzkiej należy do najbardziej podstawowych potrzeb człowieka obok takich, jak pożywienie, woda, czy dach nad głową. Jako ludzie, aby się rozwijać i żyć pełnią, potrzebujemy dobrych relacji z innymi, jak również ze sobą. Przedmiotem dwudniowych warsztatów będzie podstawowy środek budowania relacji, a mianowicie sposób w jaki rozmawiamy.
  Na warsztatach będziemy poznawać i wzmacniać umiejętności komunikacyjne, kluczowe w relacjach, zwracać uwagę na jakość naszego myślenia, na język jakiego używamy i uświadamiać sobie blokady komunikacyjne prowadzące do nieporozumień. Wszystko to w oparciu o model Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication) amerykańskiego psychologa dr Marshalla B. Rosenberga.

  Dla kogo?

  dla wszystkich, którzy pragną:
  – poprawiać jakość relacji osobistych i zawodowych;
  – zapobiegać nieporozumieniom;
  – szczerze wyrażać siebie w sposób uwzględniający innych;
  – słuchać innych ze zrozumieniem i empatią.

  Uczestnik wcześniejszych warsztatów powiedział:

  „Warsztaty poruszyły mnie dogłębnie. Zainspirowały mnie do wprowadzania w codzienne życie metod skutecznego porozumiewania się. Prowadząca z niezwykłym zaangażowaniem i w przystępny sposób przekazała wiedzę, którą mogę rozwijać dalej. Nie spodziewałem się, że relacje międzyludzkie mogą być tak fascynujące, jeśli wprowadzimy w życie kilka podstawowych zasad, które przyswoiłem na warsztatach. Polecam z całego serca wszystkim”.
  Piotr Zalewski

  Na warsztatach:

  – poznasz zasady komunikacji, która jest skuteczna, a zarazem oparta na szacunku i zrozumieniu;
  – zaczniesz rozpoznawać uczucia i potrzeby u siebie oraz u innych osób;
  – odpowiesz na pytanie: „co autor miał na myśli”, czyli o co może chodzić drugiej osobie ?
  – dowiesz się, co najbardziej blokuje komunikację;
  – przekonasz się, że nawet w sytuacjach konfliktowych możesz zachować życzliwość;
  – odkryjesz motywację kryjącą się za tym, co mówisz;
  – doświadczysz jasności i ulgi, gdyż zupełnie inaczej spojrzysz na swoje relacje;


  Co wyróżnia te warsztaty?
  przejrzysty, spójny model komunikacji;
  żadnych manipulacji i sztuczek;
  gwarancja, że zastosowanie tylko wybranych elementów poznanych na warsztatach, poprawi twoje relacje.  Prowadzenie:
  Anna Makarska – od wielu lat edukatorka komunikacji wg metodologii Marshalla B. Rosenberga Nonviolent Communication, którą jest zafascynowana. Prowadzi regularnie warsztaty w Ośrodku Pomocy Psychologicznej INTEGRA. Związana z ośrodkiem jezuickim w Suchej przez prowadzenie Wakacyjnych Warsztatów Komunikacji i Porozumienia. Przekazuje wiedzę i narzędzia, które rozwijają komunikację, relacje z innymi i ze sobą.
  Pracuje również indywidualnie z klientami. Jest wykształcona w coachingu koaktywnym.
  Wiedzę i praktykę w zakresie prowadzenia warsztatów zdobywała m. in. w międzynarodowej Szkole Liderów w Co-Active Training Institute (USA) oraz na warsztatach prowadzonych przez dr Marshalla B. Rosenberga i wielu innych, zagranicznych trenerów.

  W przypadku pytań prosimy o kontakt z prowadzącą na e-mail: anna.makarska@gmail.com lub telefon: 503 47 66 47

  Termin: 11-12 września 2021 r.
  w sobotę 11 września 10:00-16:00 (z godzinną przerwą na obiad)
  w niedzielę 12 września 10:00-14:00.

  Miejsce: CENTRUM POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ STOWARZYSZENIA PSYCHOLOGÓW CHRZEŚCIJAŃSKICH INTEGRA, ul. Wilcza 66/68, 00-679 Warszawa.
  Zapisy: anna.makarska@gmail.com lub tel. 503 476 647.
  Cena: 390 zł.
  2-dniowe warsztaty stanowią całość i zapoznają uczestników z podstawowymi elementami Porozumienia bez Przemocy. Są świetną okazją do poznania metody przez osoby, które jeszcze jej nie znają lub znają ją z lektury książek lub artykułów o tej tematyce.
  Dla osób, które już uczestniczyły w warsztatach PbP, może to być szansa na uporządkowanie i ugruntowanie zdobytej uprzednio wiedzy i doświadczenia.

  Zapewniamy komfort uczenia się w kameralnej grupie osób o podobnych zainteresowaniach (max .10 osób). W ramach warsztatów uczestnicy otrzymają materiały potrzebne do wykonywania ćwiczeń oraz zaświadczenia o uczestnictwie.

  Uwaga: Ostateczne potwierdzenie, że warsztaty odbędą się w wersji „na żywo” nastąpi na początku września, w oparciu o sytuację epidemiologiczną w kraju. Jeśli nie będzie to możliwe, odbędą się one on-line, przy wykorzystaniu aplikacji Zoom oraz tablicy, tak jak w przypadku warsztatów stacjonarnych.

  Ogólne