• Złość – „dzwonek alarmowy”

  Poznań

  OD DESTRUKCYJNEJ SIŁY KU KONSTRUKTYWNEJ ENERGII Z POROZUMIENIEM BEZ PRZEMOCY MARSHALLA ROSENBERGA

  Wkurzam się gdy stoję w korku. Złości mnie głupota ludzka. Podnosi mi się ciśnienie, gdy tylko pomyślę o poniedziałkowych zebraniach zarządu. Puszczają mi nerwy, kiedy szósty raz proszę o odrobienie lekcji (tylko czy ja aby na pewno proszę?). Wnerwiają mnie buty na środku pokoju.
  Złość to szczególne uczucie, określane w Porozumieniu bez Przemocy jako „dzwonek alarmowy”.
  :: Znamy ją na wielu poziomach intensywności – od lekkiego zniecierpliwienia do wszystko rozsadzającej furii.
  :: Istnieją osoby, które boją się własnej lub czyjejś złości jak ognia.
  :: Na pewno złość silnie koreluje ze zmęczeniem, prawda? Jakoś wiąże się z bezsilnością, frustracją…

  Warsztaty „Złość – od destrukcyjnej siły ku konstruktywnej energii” zostały stworzone z myślą o osobach, które lepiej chcą radzić sobie z tym szczególnym uczuciem na wszystkich szczeblach jego intensywności bądź lepiej zrozumieć mechanizmy jego działania.

  Podczas warsztatów chcemy przez ćwiczenia na własnych przykładach i refleksję:
  :: zadbać o własną złość tak, żeby służyła ona nam i naszym relacjom z innymi (zamiast wyrządzać niedźwiedzią przysługę),
  :: dotrzeć do myśli i zrozumieć mechanizmy, które ją wywołują,
  :: znaleźć za pomocą „procesu transformacji złości\" sfrustrowane potrzeby, które są u jej źródła i wygnane uczucia, do których nie chce, byśmy dotarli,
  :: pogłębić umiejętność empatii dla samego siebie.

  Warsztaty dla osób, które gotowe są do głębokiego spotkania ze samym sobą i preferencyjnie uczestniczyły w przynajmniej dwóch dniach warsztatów z Porozumienia bez Przemocy. Opierają się na autorskim połączeniu Porozumienia bez Przemocy i Systemu Wewnętrznej Rodziny. Mają charakter terapeutyczny (co nie wyklucza wypracowywania narzędzi).

  UWAGA! Na warsztaty zapraszamy osoby, które mają gotowość do uczestnictwa zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie. Na ten moment planujemy warsztaty stacjonarnie, jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną być może będziemy musieli przeprowadzić je online. O ewentualnych zmianach zostaną Państwo poinformowani z tygodniowym wyprzedzeniem.

  Termin: 15-16 października 2020
  Miejsce: Poznań
  Informacje logistyczne: office@du-t.com
  Zapisy: https://www.du-t.com/sklep/warsztaty/zlosc-dzwonek-alarmowy

  Ogólne