• ZMIEŃ SŁOWA NA DOBRE CZYLI JĘZYK ŻYRAFY W CODZIENNEJ KOMUNIKACJI

  Gliwice

  Czym jest empatyczna komunikacja? Świat pokazuje nam wyraźnie, że skuteczne porozumiewanie się z innymi ludźmi jest źródłem harmonii w naszym życiu. Jeśli zależy Ci na świadomej, opartej na emaptii komunikacji zapraszamy na dwudniowe warsztaty:

  Zmień słowa na dobre czyli \\"Język żyrafy\\" w codziennej komunikacji

  Dla kogo?
  Zapraszamy na warsztaty wszystkich, którzy poznali już podstawy Porozumienia bez Przemocy, widzą w tym sens i chcą, aby „język żyrafy” brzmiał normalnie, bez sztuczności i rzeczywiście zbliżał. Będziemy ćwiczyć sposoby, w których możemy wyrażać siebie w naturalny sposób, ze szczerością i uczciwością i jednocześnie słyszeć drugiego człowieka.

  Warsztaty przeznaczone są dla tych osób, które mają za sobą minimum dwa dni warsztatowe PbP i chcą nabrać lekkości w empatycznej komunikacji.

  Bardzo często, kiedy zaczynamy się uczyć „języka żyrafy”, zdania formułowane wg 4 kroków nie pomagają nam w tworzeniu więzi i porozumienia. Czasem słyszymy: przestań do mnie tak dziwnie mówić, używaj normalnego języka! Wtedy dociera do nas, że sformułowania, których używaliśmy w czasie warsztatowych ćwiczeń nie działają jak magia, kiedy wracamy do codziennego życia. A życie to nie podręcznik! Zapraszamy na warsztaty, które pomogą zwiększyć płynność w używaniu języka serca, aby nie brzmiał jak sztuczne zdania czytane z podręcznika.

  W trakcie warsztatów:
  – poszukamy języka „codziennej żyrafy”, który zbliża do drugiego człowieka, zawiera proste, bezpośrednie słowa, które normalnie brzmią i pomagają być w kontakcie, nie walczą o racje, lecz budują relacje,
  – nabierzemy więcej płynności w mówieniu o uczuciach i potrzebach bez konieczności używania struktury 4 kroków,
  – poszukamy najprostszych słów dla nazwania uczuć i potrzeb,
  – pokażemy, jak można zmieniać styl wyrażania siebie i słuchania innych, aby nawiązywać szczere relacje, oparte na wzajemnym szacunku;
  – poćwiczymy formułowanie i odróżnianie ocen od obserwacji,
  sprawdzimy, jak docierać do ludzi, kiedy się nie zgadzamy i jest trudno;
  – sprawdzimy jak formułować prośby, które zapraszają innych do wzięcia pod uwagę naszych potrzeb,
  – będziemy budować podejście do życia, które oznacza w praktyce: mniej nieporozumień, mniej frustracji, więcej rozwiązań, więcej radości.

  Kiedy?
  6-7 lipca (poniedziałek-wtorek) – godz. 9.00 – 17.00

  Gdzie?
  Gliwice, ul. Bojkowska 20a, siedziba FILOMATY

  Inwestycja
  370 zł netto (455,1 zł brutto)
  410 zł netto (504,3 zł brutto)
  510 zł netto (627,3 zł brutto)

  Jak się zapisać?
  Wypełnij formularz zgłoszeniowy: http://filomata.com.pl/formularz/formularz.html

  Masz pytania?
  Prosimy o kontakt: szkolenia@filomata.pl lub tel. 731 231 741

  Prowadzenie warsztatów:
  Elżbieta Więcław – certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy, mediator, nauczyciel-praktyk, 22 lata pracowała jako dyrektor szkoły. Pracuje z radami pedagogicznymi, rodzicami, nastolatkami, udziela także indywidualnego wsparcia. Korzysta z siły Kręgów Naprawczych jako sposobu pracy z konfliktami.

  Szczegóły: http://www.filomata.com.pl/index.php?strona=5418

  Ogólne