• Thriving in Communities & Organizations

  Zgrodza Ojrzanów pod Warszawą

  Thriving in Communities & Organizations
  O systemach, w których żyjemy i o tym, jak możemy wpływać na nie, aby lepiej nam służyły

  Czas: 19-25.06.2020
  Miejsce: Zagroda Ojrzanów pod Warszawą
  Język: Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim. Jeśli utrudni to lub uniemożliwi uczestnictwo, skontaktuj się z nami.
  Rejestracja: Proszę wypełnić formularz rejestracyjny: https://forms.gle/qvWiLEuBgrJBQs2Q9


  * Czy chcesz wiedzieć, dlaczego przynależność do społeczności i organizacji jest dla nas niezbędna?
  * Czy chcesz wprowadzić zmiany w swojej społeczności lub organizacji?
  * Czy jesteś ciekawy, w jaki sposób domyślne systemy określają nasze bycie razem i wpływają na nasze działania?
  * Czy chcesz się dowiedzieć, jak możemy wpłynąć na te systemy?
   
  Spędź z nami 7 dni, tworząc je i żyjąc nimi w społeczności zbudowanej na różnorodności, równości, przejrzystości, zaufaniu i współtworzeniu.


  Dla kogo są te warsztaty?
  To proste pytanie, na które nie jest łatwo odpowiedzieć. Chcemy aby było to wydarzenie dla osób, które są częścią lub współtworzą społeczności i organizacje lub są związane z takimi grupami.

  To szkolenie może Cię szczególnie zainteresować, jeśli:
  * Pasjonuje Cię ludzka dynamika, systemy i struktury, które wspierają współpracę i dobrobyt ludzi, którzy współtworzą coś razem.
  * Chcesz kształtować i wpływać na otaczającą Cię grupę, aby wspierać współpracę i współtworzenie.
  * Kierujesz, współprowadzisz lub zajmujesz stanowisko kierownicze w firmie, społeczności lub formalnej lub nieformalnej grupie ludzi, którzy wspólnie coś robią.
  * Chcesz wprowadzać zmianę społeczną na świecie, bez względu na to, jak mała lub jak duża jest ta zmiana.

  Naszym marzeniem jest zgromadzenie różnorodnej grupy ludzi. Chcemy uczyć się od siebie i odkrywać potencjał tkwiący w różnicach. Nasza praca opiera się na Nonviolent Communication (NVC) Marshalla Rosenberga. Jednak nie musisz znać NVC, aby wziąć udział w tym wydarzeniu. Szczególnie cieszymy się, jeśli nigdy wcześniej nie brałeś udziału w czymś podobnym.


  Widzimy dużą wartość w tym szkoleniu, ponieważ chcemy:
  * Być razem w grupie, korzystając z systemów, które wspólnie zaprojektujemy.
  * Zbadać systemowe podejście do tematów przepływu informacji, informacji zwrotnej, rozwiązywania konfliktów, dostępu do zasobów, podejmowania decyzji i innych.
  * Rozwijać i dzielić się praktycznymi umiejętnościami w budowaniu społeczności.
  * Dowiedzieć się, jak poruszać się w złożonych systemach naszych społeczności na różnych poziomach: indywidualnym, w grupach i systemach.
  * Stworzyć środowisko uczenia się od siebie nawzajem, aby przećwiczyć wszystkie powyższe i zastosować te umiejętności w codziennym życiu podczas warsztatów i później.
  * Zaprosić wszystkich do współtworzenia naszej społeczności.


  Każdy z nas będzie miał okazję zbadać:
  * Jak nasze indywidualne działania wpływają na zbiorowość i jak normy zbiorowe wpływają na nasze indywidualne działania?
  * Jakie są krytyczne systemy w społecznościach i organizacjach, które pomagają im się rozwijać?
  * Jak możemy wpływać i / lub współtworzyć systemy w społecznościach i organizacjach w celu wspierania dobrobytu wszystkich?
  * Jak możemy mówić o władzy, wpływie, przywilejach, wyborze i zasobach w sposób, który zaprasza wszystkie punkty widzenia i wspiera współpracę między ludźmi?
  * Jakie wewnętrzne zasoby chcesz wzmacniać, aby pełniej wnosić wkład w życie społeczności i organizacji?
  * Co można zrobić, aby przekształcić społeczność i organizację podupadającą w dobrze prosperującą?


  Co pojawi się na warsztatach?
  * Co sprawia, że ​​społeczności i organizacje rozkwitają?
  * W jakim celu tworzymy różne społeczności i organizacje?
  * Co robimy już teraz, aby wspierać współpracę, dobrobyt i harmonię w naszych społecznościach i organizacjach?
  * Jak sprawić, by to, co działa dobrze, było bardziej widoczne i stabilne?
  * Czego brakuje w naszych społecznościach i organizacjach lub jakie ich cechy chcemy wzmocnić, aby zapewnić więcej dobrobytu, współpracy i pokoju?
  * Jakie strategie możemy wdrożyć, aby wzmocnić społeczności i organizacje, w których żyjemy?


  Prowadząca:
  Kathleen Macferran (Certyfikowana trenerka i asesorka Center for Nonviolent Communication, właścicielka Strength of Connection w Seattle)

  Kathleen ma wizję spokojnego, sprawiedliwego i zrównoważonego świata. Chce spędzić resztę swojego życia budując świat, w którym pokój zastępuje przemoc, miłość zastępuje nienawiść, sprawiedliwość zastępuje nierówność, a wszyscy ludzie prowadzą życie pełne sensu i znaczenia. Pracuje jako certyfikowana trenerka w Center for Nonviolent Communication (CNVC) od 2003 r., a także jako asesorka CNVC od 2010 r., kiedy to zapoczątkowała społecznościową ścieżkę certyfikacji. Budowanie systemu opartego na społeczności i transformacja konfliktów to jej pasje.
  Kathleen pracuje międzynarodowo z osobami indywidualnymi, społecznościami, biznesem, szkołami, uczelniami, społecznościami wyznaniowymi, szpitalami, rodzinami, więźniami oraz pracownikami zakładów karnych i organów ścigania. Służy jako trenerka we Freedom Project w Seattle w stanie Waszyngton, organizacji, która wspiera uzdrawiające relacje i społeczności naprawcze zarówno w więzieniu, jak i poza nim poprzez takie strategie jak: Porozumienie bez Przemocy, uważność, równość rasowa i przeciwdziałanie opresji.
  Kathleen oferuje szkolenia, facylitację, budowanie systemu i mediacje z wykorzystaniem praktycznych umiejętności, które prowadzą do pojednania ze sobą, naszymi bliskimi i naszymi społecznościami. Przez ponad 30 lat Kathleen badała sposoby przywracania harmonii społecznościom, w tym dwie dekady jako dyrygentka muzyczna i liderka organizacji non-profit oraz siedem lat jako nauczycielka w szkole publicznej. Kathleen jest autorką i dyrygentką Giraffe Tales, dziecięcych opowiadań z muzyką. Jest dyrygentką na wielu nagraniach muzyki klasycznej. Jej strona internetowa to www.StrengthofConnection.com, na której można znaleźć jej dwa wystąpienia podczas TEDx.


  Organizatorzy:
  Warsztaty prowadzone są przez zespół 4 osób, które uwielbiają ze sobą współpracować.

  Podczas tego wydarzenia staramy się stworzyć przestrzeń, w której:
  * Wszyscy możemy nauczyć się tego, czego każdy z nas chce się nauczyć.
  * Doświadczamy mocy społeczności.
  * Otrzymujemy wsparcie, aby sprostać naszym wyzwaniom.
  * Jesteśmy w stanie wykorzystać nasze mocne strony.

  Oto kilka krótkich informacji o każdym z nas:
  * Juergen Licht – spędził ponad 35 lat w organizacjach biznesowych. Współtworzy spółdzielnię ludzi mieszkających razem w Weimarze w Niemczech
  * Marta Kułaga – świadomie stara się współtworzyć świat, w którym chce żyć, prowadząc przedszkole i oferując szkolenia.
  * Magda Barańska – wspiera ludzi we wzajemnym zrozumieniu i wypracowaniu rozwiązań, które sprawdzą się dla wszystkich; jest rodzicem małych dzieci.
  * Piotr Leszczyński – jest menedżerem w firmie informatycznej, współzałożycielem szkoły demokratycznej, mężem i ojcem.


  Ile kosztują warsztaty?
  Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby tworzyć sposoby, które są łatwe dla nas wszystkich, biorąc pod uwagę różnorodność naszych indywidualnych preferencji i wymagań. Naszym celem nie jest przytłaczanie Cię informacjami i nadal dzielimy się naszym podejściem do pieniędzy.

  Jeśli szukasz standardowej kwoty, wybierz jedną z następujących kwot:
  * Jeśli uczestniczysz jako osoba prywatna, prosimy o wniesienie wkładu w wysokości 4000 PLN / 930 EUR.
  * Jeśli uczestniczysz w imieniu firmy, która pokrywa koszty i będziesz korzystać z tych narzędzi w biznesie, prosimy o wniesienie wkładu w wysokości 8000 PLN / 1860 EUR.

  Na warsztaty przyjmujemy wkłady zarówno w EUR, jak i PLN. Wybierz walutę, która najbardziej Ci odpowiada. Wszystkie opcje wpłaty są dostępne w formularzu rejestracyjnym.

  Rejestracja
  Proszę wypełnić formularz rejestracyjny: https://forms.gle/qvWiLEuBgrJBQs2Q9
  Po wypełnieniu formularza proszę przekazać swój wkład w ciągu 7 dni od wysłania formularza rejestracyjnego. Proszę użyć następujących danych banku:
  Nazwa firmy: Rubikon Marta Kułaga
  IBAN: PL 02 1050 1445 1000 0091 4893 7189
  SWIFT: INGBPLPW
  Nazwa banku: ING Bank Śląski
  Tytuł: „Dobrze prosperujące społeczności i organizacje 2020”, a następnie imię i nazwisko

  Upewnij się, że koszt przelewu jest wliczony w twoją płatność. W przypadku przelewów zagranicznych zalecamy korzystanie z https://transferwise.com lub płacenie za pośrednictwem Revolut, jeśli jesteś posiadaczem karty tej usługi.

  Skontaktuj się z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące rejestracji lub wpisów.


  Anulowanie

  Z przyjemnością zwrócimy Ci pieniądze pomniejszone o :
  * 200 PLN / 50 EUR na pokrycie kosztów administracyjnych, jeśli anulujesz do 24 kwietnia 2020 r.
  * 1000 PLN / 250 EUR na pokrycie kosztów miejsca oraz kosztów administracyjnych, jeśli anulujesz do 14 maja 2020 r.
  Nie oferujemy zwrotów, jeśli anulujesz po 14 maja 2020 r.
  Akceptujemy zmiany nazwisk (tj. Zamiany). Skontaktuj się z nami, aby zobaczyć, co jest możliwe.  Nasze podejście do pieniędzy
  Jeśli chcesz bardziej świadomie zdecydować, ile chcesz wnieść, lub jesteś ciekawy szczegółów naszego podejścia do pieniędzy lub po prostu szukasz innej opcji, ponieważ standardowa nie działa dla Ciebie, przeczytaj informację poniżej.

  W naszym społeczeństwie potrzeby są systematycznie nieuwzględniane: zasoby płyną tam, gdzie już są zasoby i działanie, a nie tam, gdzie są potrzeby. Naszym celem jest stworzenie środowiska, w którym możemy doświadczyć przepływu zasobów w oparciu o potrzeby, oddzielając dawanie od otrzymywania i wspólnie badając, jak zbudować świat, w którym zasoby płyną tam, gdzie są potrzeby. Musimy także przywrócić zaufanie do naszych potrzeb, tzn. że mają one realne znaczenie, które może przenosić zasoby w służbie życia.

  Zamierzamy:
  * Sprawić, aby warsztaty się odbyły, abyśmy i wszyscy uczestnicy mogli się uczyć.
  * Umożliwić uczestnictwo w warsztatach niezależnie od indywidualnych środków finansowych.
  * Zadbać o rozwój trenerów i organizatorów.
  * Ułatwić Ci decyzję, ile chcesz i możesz wnieść swój wkład.

  Oto kilka informacji, które mogą pomóc ci zdecydować o wysokości wkładu.
  * Aby warsztaty się wydarzyły, potrzebujemy zebrać 47000 PLN / 11000 EUR.
  * Potrzebujemy zebrać 78000 PLN / 18000 EUR na pokrycie wszystkich kosztów i przyczynić się do rozwoju trenerów i organizatorów.

  Zapraszamy więc do podjęcia decyzji, ile chcesz i możesz wnieść. Jeśli chcesz, skorzystaj z wytycznych z następującej skali:
  * Jeśli masz stabilność wynagrodzeń, oszczędności i bezpieczeństwo w sytuacji finansowej, wybierz kwotę pomiędzy 3000 – 9000 PLN / 700 – 2100 EUR.
  * Jeśli zmagasz się z trudnościami finansowymi, wybierz kwotę między 1500 – 3000 PLN / 350 – 700 EUR lub skontaktuj się z nami, aby znaleźć opcję, która działa dla nas wszystkich (np. Raty).  O miejscu w którym odbędą się warsztaty.
  Warsztaty odbędą się w Zagrodzie Ojrzanów, położonej pod Warszawą w pięknym otoczeniu. To niesamowite miejsce z małym jeziorem do pływania, wypożyczalnią rowerów, lasem do spacerów i wspaniałym jedzeniem. Ze względu na zdalną lokalizację dostęp do Internetu jest bardzo ograniczony. Podróż z lotniska Warszawa Okęcie (WAW) lub głównego dworca kolejowego zajmuje pół godziny jazdy samochodem, a godzinę z lotniska Modlin (WMI). Chętnie wesprzemy Cię w zakresie organizacji transportu.

  Miejsce oferuje szeroki wybór zakwaterowania. Możesz zostać w pokoju, w namiocie, a nawet w stodole, śpiąc na sianie. Koszty pokoju i wyżywienia są oddzielne od opłaty za warsztaty i są przekazywane właścicielom Zagrody Ojrzanów. Koszty zakwaterowania i wyżywienia są kwotami niepodlegającymi negocjacjom i są wymagane przez gospodarza miejsca. Po przyjeździe zapłacisz gotówką, tylko w złotych polskich, bezpośrednio właścicielom obiektu. Przydziały pokoi są zależne od dostępności i są realizowane według kolejności zgłoszeń. Podczas rejestracji określisz swoje preferencje dotyczące zakwaterowania, wyżywienia i transportu.

  Ile kosztuje zakwaterowanie i wyżywienie?
  Opcje wyżywienia i zakwaterowania na całe warsztaty. Pakiety obejmują posiłki rozpoczynające się od kolacji 19 czerwca i kończącej się obiadem 25 czerwca.
  * Wszystkie posiłki + łóżko + przerwy kawowe – 1140 PLN
  * Wszystkie posiłki + namiot + przerwy kawowe – 820 PLN (przywieź własny śpiwór, matę i namiot)
  * Wszystkie posiłki + stodoła + przerwy kawowe – 820 PLN (przywieź własny śpiwór i matę)
  * Lunch + Kolacja + Przerwy kawowe – 630 PLN
  * Lunch + przerwy kawowe – 440 PLN
  * Tylko przerwy kawowe – 190 PLN
  Prosimy o kontakt pod adresem thriving.in+communities.and.organizations@gmail.com w sprawie zakwaterowania, posiłków i transportu, jeśli potrzebujesz więcej informacji przed rejestracją.  Organizatorzy:
  * Leance (https://leance.org)
  * Fundacja Przestrzeń (https://przestrzen.org.pl)
  * Strefa Porozumienia (https://strefaporozumienia.pl)
  * Juergen Licht – mediation, coaching, consulting (https://www.lichtco.de/?lang=en)

  Ogólne