• Podstawy słuchania z empatią

  Warszawa

  Poznaj podstawy słuchania z empatią, zastosuj je w praktyce i dokonaj zmian w jakości swoich relacji z innymi!

  Czy słyszysz czasem od bliskich Ci osób, że ich nie rozumiesz i nie słuchasz, choć Tobie wydaje się coś innego?

  A może uważasz, że brakuje Ci empatii, bo tak już masz i nic się z tym nie da zrobić?

  Uwaga! Empatii da się nauczyć!

  Zapraszam serdecznie do udziału w szkoleniu, które wyposaży Cię w podstawy słuchania z empatią. Szkolenie przeznaczone jest dla osób początkujących!

  Jeśli zupełnie nie znasz Porozumienia bez Przemocy, ale tęsknisz za prawdziwymi, autentycznymi relacjami, lub miałeś/miałaś w ręku książkę o Porozumieniu bez Przemocy, ale nie bardzo wiedziałeś/wiedziałaś, jak zastosować teorię w życiu codziennym, to to szkolenie jest właśnie dla Ciebie. Pokażę Ci, jak wielką rolę w codziennym życiu odgrywa umiejętność skupienia się w pełni na drugim człowieku i jak to się robi!

  Co może Ci dać udział w tym kursie?
  – Dowiesz się, jak w pełni wysłuchać bliskie Ci osoby, bez oceniania czy krytykowania.
  – Poćwiczysz uważne, empatyczne słuchanie oraz rozpoznawanie uczuć i potrzeb u innych osób.
  – Nawiążesz kontakt ze swoimi uczuciami i otrzymasz empatię oraz wsparcie w dotarciu do swoich potrzeb.
  – Poznasz podstawy Porozumienia bez Przemocy i empatycznego słuchania.
  – Rozwiniesz umiejętność nawiązywania głębokiego, prawdziwego kontaktu z innymi osobami.

  I wiele, wiele więcej!

  Przyjdź i sprawdź, czy to jest coś dla Ciebie!

  Zakres szkolenia obejmuje m.in.:
  – podstawowe założenia Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication – NVC) dotyczące empatycznego słuchania;
  – przedstawienie, czym jest empatia w duchu NVC;
  – omówienie barier w słuchaniu (tzw. zabójców empatii);
  – zapoznanie z czterema rodzajami reakcji na to, co słyszymy;
  – ćwiczenie różnych sposobów empatycznego słuchania;
  – naukę zgadywania uczuć i potrzeb – ćwiczenia na przykładach z życia.

  Szkolenie będzie prowadzone w oparciu o Porozumienie bez Przemocy (NVC) i jest przeznaczone dla osób, które są początkujące w tym temacie. Praca odbywać się będzie na forum oraz w podgrupach i parach. Podczas prowadzenia warsztatów stosuję głównie metody aktywne, angażujące wszystkich uczestników.

  Kiedy:
  26 stycznia 2020, godz. 10:00-16:30 (z przerwą na obiad)

  Gdzie:
  Siedziba Fundacji Św. Jana Jerozolimskiego na Saskiej Kępie, adres: ul. Królowej Aldony 13, Warszawa.

  Cena:
  Cena promocyjna przy wpłacie do 5 stycznia: 199 zł
  Cena regularna (od 6 stycznia): 249 zł

  Uwaga: W ten sam weekend odbędzie się również szkolenie „Wyrażanie swoich uczuć i potrzeb” (https://www.facebook.com/events/1516284111837095/) – razem stanowią uzupełniające się wprowadzenie do Porozumienia bez Przemocy. Przy zakupie obu szkoleń zapłacisz MNIEJ. Przejdź tutaj: https://www.empathicway.pl/online/produkt/pakiet-dwoch-szkolen-wyrazanie-swoich-uczuc-i-potrzeb-i-podstawy-sluchania-z-empatia/

  Jeśli kwestie finansowe są jedyną przeszkodą w uczestniczeniu w tym szkoleniu, proszę o kontakt, poszukamy rozwiązania.

  Zapisy:
  Zapisz się przez SKLEP online https://www.empathicway.pl/online/koszyk/?add-to-cart=976 lub po upewnieniu się, że są jeszcze wolne miejsca (pisząc na adres kontakt@empathicway.pl) zarezerwuj swoje miejsce robiąc PRZELEW na poniższe konto bankowe:

  Magdalena Malinowska Empathic Way
  53 1140 2004 0000 3602 4620 7037 (mBank)

  W tytule przelewu proszę wpisać: „Szkolenie 24 listopada” i swoje imię i nazwisko. (Pamiętaj o wysłaniu mi maila, że dokonałeś/aś wpłaty!)

  Wpłata jest jednoznaczna z rezerwacją miejsca. Zwrot wpłaty możliwy jest maksymalnie na 7 dni przed szkoleniem, po otrzymaniu przeze mnie wiadomości o rezygnacji.

  Kontakt:
  Jeśli masz pytania lub potrzebujesz więcej szczegółowych informacji zachęcam do kontaktu mailowego: kontakt@empathicway.pl

  Prowadząca:
  Magdalena Malinowska – trenerka komunikacji, dyplomowana coach. Wspieram w budowaniu satysfakcjonującego życia i dobrych relacji, prywatnych i zawodowych, poprzez szkolenia indywidualne i grupowe pogłębiające umiejętność skutecznej komunikacji. Inspiruję do szczerego dawania informacji zwrotnych oraz otwartości na perspektywę innych osób. Pomagam we wdrażaniu Porozumienia bez Przemocy (NVC) m.in. w związkach, firmach i w organizacjach pozarządowych. Pracuję głównie z osobami, które pragną czerpać radość i spełnienie z autentycznych relacji z innymi. Jestem w trakcie procesu certyfikacji w The Center for Nonviolent Communication (CNVC).

  Moje działania oparte są o Porozumienie bez Przemocy (NVC), którego twórcą jest Marshall B. Rosenberg, o metody edukacji pozaformalnej oraz podejście Coaching for Transformation. Prowadzę firmę Empathic Way (www.empathicway.pl), w ramach której propaguję Porozumienie bez Przemocy (NVC) oraz rozpowszechniam szczere i jasne wyrażanie siebie oraz słuchanie innych z szacunkiem i empatią. Prowadzę Warszawską Grupę Empatii, oferuję regularne warsztaty grupowe i szkolenia indywidualne zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Jestem autorką kursu online „Cztery kroki do lepszej relacji z innymi i sobą”.

  Ukończyłam psychologię stosunków międzykulturowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, roczną Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w Ośrodku Edukacji i Pomocy Psychologicznej INTRA, trzyletnią Szkołę Trenerów Komunikacji opartej na Empatii w Dojrzewalni Róż oraz szkolenie „Coaching oparty na potrzebach” prowadzone przez Pernille Plantener z Danii, która jest akredytowanym coachem PCC ICF oraz Coaching for Transformation. Ukończyłam też studia podyplomowe Life Coaching Start Up w Collegium Civitas, którego program został zaakceptowany przez ICF (Approved Coach Specific Training Hours ACSTH).

  Porozumienie bez Przemocy poznałam w 2010 roku i „przepadłam” na zawsze. Trenerki i trenerzy, od których uczyłam się Porozumienia bez Przemocy to m.in.: Miki Kashtan, Yoram Mosenzon, Roxy Manning, Sabine Geiger, Kay Rung, Liv Larsson, Joanna Młynarz, Lucyna Wieczorek, Ewa Orłowska, Pernille Plantener, Towe Widstrand, Shona Cameron, Deborah Bellamy, Joachim Berggren, Aga Rzewuska-Paca i Magdalena Sendor.

  Prowadziłam warsztaty między innymi dla Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Dzieci Niczyje), Fundacji EY, dla uczestników Festiwalu Progressteron i dla studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej. Mam prawie dziesięcioletnie doświadczenie w edukacji pozaformalnej oraz we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

  Współorganizowałam Maraton Empatii w 2016 roku oraz dwie edycje Polskiego Festiwalu NVC (w 2017 i 2018 roku). Zorganizowałam międzynarodowy projekt Time for Empathy, w ramach którego trenerzy z całej Europy dzielili się za darmo swoją wiedzą z zakresu NVC.

  Więcej informacji: www.empathicway.pl, https://www.facebook.com/empathicwaypl/

  kontakt@empathicway.pl

  Ogólne