• W kontakcie ze sobą – wprowadzenie do NVC

  Bydgoszcz

  Wprowadzenie do Porozumienia bez Przemocy – część pierwsza

  Głównym tematem dwudniowego intensywnego warsztatu będzie poznanie podstawowych założeń NVC oraz przećwiczenie podstawowych elementów pomagających w wyrażaniu siebie. Przyjrzymy się kwestiom pojawiających się emocji i zobaczymy co nas motywuje (lub nie motywuje) do działania. Celem warsztatu jest przygotowanie uczestników do takiego sposobu wyrażania siebie, który nastawiony jest na wzajemne zrozumienie oraz współpracę.

  Na warsztatach:

  – poznamy jaką rolę w komunikacji odgrywają emocje i potrzeby
  – zajmiemy się rozróżnieniem obserwacji od myśli, osądów, ocen moralnych i innych blokad komunikacyjnych, które zamiast zbliżać do rozwiązania mogą powodować napięcia w rozmowie i utrudniać porozumienie
  – przedstawimy rozróżnienie pomiędzy prośbą a żądaniem
  – zobaczymy jak formułować prośby w sposób, który zwiększa szanse na ich spełnienie
  – przyjrzymy się w jaki sposób wyrażać wdzięczność dla siebie i innych

  Ćwiczenia z rozpoznawania, nazywania uczuć, potrzeb, określania obserwacji, formułowania próśb oparte zostaną na przykładach z życia codziennego (wyrażanie siebie: mówienie nie, wyrażanie wdzięczności, empatyczne słuchanie drugiej osoby).

  Uczestnicy przećwiczą wyrażanie siebie zgodnie z założeniami NVC (a nie tylko „zgodnie ze schematem”) wspólnie z grupą oraz na wybranych przez siebie przykładach. Prowadzący trenerzy będą wspierali uczestników przy wykonywaniu grupowych oraz indywidualnych ćwiczeń.

  Termin
  Kiedy 22 – 23 lutego 2020
  Godziny sobota: 10:00 – 18:00, niedziela: 10:00 – 17:00; (z 1,5h przerwą na obiad we własnym zakresie)
  Gdzie Bydgoszcz

  Informacje o zapisach:
  strefaslow.pl/warsztaty-nvc/w-kontakcie-ze-soba-wprowadzenie-do-nvc/

  Ogólne