• DORASTAĆ Z NASTOLATKIEM – neurobiologia i praktyka NVC w relacjach z nastolatkami

  Warszawa

  Podczas warsztatu będziemy:
  -> Rozmawiać o naszych – matek i ojców nastolatek – wyzwaniach, o naszych uczuciach, potrzebach, wątpliwościach, po to, by siebie zrozumieć i ugruntować.
  -> Przyjrzymy się też najnowszym badaniom z zakresu neurobiologii, by zrozumieć, co w okresie dojrzewania dzieje się w mózgach naszych dzieci i jak to może się przejawiać w codziennych kontaktach.
  -> Poszukamy potrzeb i uczuć naszych dzieci w ich trudnych dla nas komunikach, bo jak powiedział Marshall Rosenberg, twórca Porozumienia bez przemocy, wszystko, co ludzie mówią, to jest albo „proszę”, albo „dziękuję”.
  -> Przećwiczymy konkretne narzędzia NVC (ang. Nonviolence Communication, Porozumienie Bez Przemocy), by empatycznie podchodzić do siebie i nastolatki oraz iść w kierunku współtworzenia relacji dającej radość i rodzicom, i dzieciom.

  Warsztat poprowadzą: Aneta Stępień i Joanna Berendt – matki nastolatek, coacherki z wieloletnim doświadczeniem, autorki bloga \\"Dorastać z nastolatkiem\\", od lat pracujące w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy z dziećmi, nauczycielami, rodzicami i menadżerami.

  Logistyczne informacje:
  Najbliższy warsztat \\"DORASTAĆ Z NASTOLATKIEM\\" 3-4 grudzień 2019
  Pracujemy w warsztatowo grupie 8-20 osób z dwoma trenerkami
  Warsztat trwa 2x7h w godzinach 10-17 ( z godzinną przerwą na wspólny lunch)
  Koszt: 650 zł
  Miejsce: Warszawa,

  Więcej informacji i rejestracja: https://dorastacznastolatkiem.blogspot.com/p/warsztaty-i-grupy-wsparcia.html

  Ogólne