• Pomóż nam się dogadać, czyli jak pomóc innym przejść przez konflikt. Wprowadzenie do Kręgów Naprawczych

  Kraków

  Konflikt jest czymś nieuniknionym w relacjach, społecznościach i organizacjach. Kojarzy nam się na tyle nieprzyjemnie, że często staramy się go unikać. Równocześnie, bardzo zaogniony konflikt może na tyle nadszarpnąć relacje, że trudno potem je odbudować. Dlatego umiejętność wspierania innych w rozwiązywaniu konfliktów jest tak istotna.

  Kręgi Naprawcze są metodą, która pozwoli Ci wspierać innych w rozwiązywaniu konfliktów w szacunku i wzajemnym zrozumieniu, uwzględniając przy tym perspektywę społeczności, w której się dzieje. Nieporozumienie bardzo rzadko dotyczy tylko dwóch osób, bo pośrednio lub bezpośrednio ma też wpływ na innych dokoła – dzieje się w grupie ludzi (zespole, organizacji, społeczności, rodzinie) i wpływa na nią. Kręgi Naprawcze zapraszają tę grupę do aktywnego udziału w procesie naprawy danej sytuacji.

  Kręgi Naprawcze są procesem facylitacji konfliktów grupowych, w których zaangażowane osoby są gotowe usiąść do szczerej rozmowy i poszukać rozwiązań, które działają dla wszystkich. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o metodzie zajrzyj tutaj.

  W trakcie warsztatów:
  – poznasz genezę i założenia Kręgów Naprawczych,
  – przećwiczysz poszczególne elementy procesu,
  – dowiesz się jak systemowe podejście do rozwiązywania konfliktów może ułatwić przechodzenie przez nie.

  Dodatkowo poznasz potrzebne narzędzia, które będą przydatne nie tylko podczas konfliktów:
  – słuchanie znaczenia,
  – proces dialogowy,
  – uzgadnianie konkretnych rozwiązań, które działają dla wszystkich.

  Niektóre konflikty rozwijają się powoli, zostawiając czas, żeby poprosić o zewnętrzne wsparcie. Inne wydarzają się niespodziewanie – i to właśnie wtedy posiadanie powyższych umiejętności wspierania osób w konflikcie jest szczególnie przydatne – szybkie zajęcie się sytuacją konfliktową, bardzo często zapobiega jej eskalacji i dalszym konsekwencjom.

  O trenerach

  Piotr Leszczyński – Jako coach i manager wspieram zespoły w ciągłym doskonaleniu i osiąganiu wysokiej efektywności, przy jednoczesnym budowaniu relacji opartych na zaufaniu, szacunku i współodpowiedzialności, w których kultura feedbacku naprawdę istnieje. Prowadzę warsztaty z komunikacji i feedbacku, coaching zespołowy i indywidualny, mediacje, facylitację konfliktów, spotkań i procesów decyzyjnych. Prowadzę Kręgi Naprawcze i wspieram ich systemowe wdrażanie. Wiele lat działałem w organizacji Toastmasters. Współtworzę Fundację “Przestrzeń” szerząc edukację wolnościową i NVC.

  Ukończyłem 9 dni warsztatów z Kręgów Naprawczych prowadzonych przez Tomasza Bagińskiego i Duke’a Duchscherera, oraz asystowałem Tomaszowi Bagińskiemu podczas 6 dni warsztatowych. Od 2 lat prowadzę grupę ćwiczącą w Krakowie. Facylitowałem 15 kręgów w grupie ćwiczącej oraz 6 w warunkach rzeczywistych.

  Magda Barańska – Prowadzę sesje coachingowe, mediacje, szkolenia oraz facylituję spotkania, na których grupy rozwiązują konflikty i podejmują decyzje. Moją pasją jest szukanie rozwiązań, które działają dla wszystkich. Niestety w szkole nie ma takiego przedmiotu. Świadomie rozwijam tę umiejętność od 2008 roku, kiedy poznałam Porozumienie bez Przemocy. Od 2012 roku współtworzę Strefę Porozumienia, gdzie oferujemy wsparcie dla osób w konflikcie. Od 2017 współtworzę międzynarodową uczącą się społeczność Nonviolent Global Liberation, a w jej ramach system rozwiązywania konfliktów.

  Ukończyłam 7 dni warsztatów z Kręgów Naprawczych prowadzonych przez Tomasza Bagińskiego, Duke’a Duchscherera i Dominica Bartera. Od 2 lat prowadzę grupę ćwiczącą KN w Warszawie. Facylitowałam 8 kręgów w grupie ćwiczącej oraz 4 w warunkach rzeczywistych. Wielokrotnie brałam udział w rozmowach naprawczych bez udziału facylitatora. Prowadzę mediacje i grupowe procesy podejmowania decyzji wg Convergent Facilitation.

  Warsztaty są prowadzone przez jednego lub dwójkę trenerów w zależności od liczby uczestników.

  Miejsce i czas

  Kraków, konkretne miejsce zostanie podane później.
  30.11-1.12.2019, sobota 10.00-17.30 niedziela 9.00-16.30

  Koszt uczestnictwa

  Cena warsztatów to kwota z zakresu 300zł-2000zł netto.

  Kwota, która pozwala pokryć koszty przeprowadzenia warsztatów to 600zł netto.
  Minimalna kwota w przypadku uczestnictwa z ramienia firmy to 1000zł netto.
  Nasza polityka cenowa dostępna jest tu: http://przestrzen.org.pl/polityka-cenowa/

  Zapisy

  Aby się zarejestrować należy wypełnić formularz oraz wpłacić zaliczkę w wysokości 50% deklarowanej kwoty na konto Fundacji Przestrzeń 59 1140 2004 0000 3902 7701 5631 z dopiskiem „Kręgi Naprawcze 30.11-1.12.2019 – Imię Nazwisko” w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia.


  Rezygnacja i odwołanie warsztatów:
  – W przypadku rezygnacji do 11.11 zwracana jest wpłacona zaliczka pomniejszona o 50zł.
  – W przypadku rezygnacji po 11.11 nie zwracamy wpłaconej kwoty.
  – W każdym przypadku możliwe jest przekazanie uczestnictwa innej osobie.

  Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania warsztatów jeżeli nie zbierze się minimalna liczba uczestników – 8 osób. Informacja o odwołaniu zostanie podana nie później niż na 7 dni przed terminem warsztatów. Wówczas całość wpłaconej kwoty zostanie zwrócona w terminie do 14 dni.

  Ogólne