• Do potrzeb przez ciało

  Warszawa

  Ból głowy, kłucie w klatce piersiowej, swędzące dłonie, ucisk w gardle, drgająca powieka, skrócony oddech…
  Te wszystkie objawy pojawiają się w rozmowach z naszymi klientami w kontekście emocji, przeżyć i potrzeb. Ciało jest naszym domem, powłoką, narzędziem do poznawania siebie i świata. To papierek lakmusowy, który pokazuje nam, co czujemy, co na to wpływa i jak to się ma do tego, czego pragniemy w życiu.

  Wiele lat własnej praktyki (uważność, joga, praca z ciałem w różnych metodach), dały nam wiedzę i motywację, aby pracę poprzez ciało i z ciałem łączyć również empatią w ujęciu NVC (Nonviolent Communication) – odkrywaniem potrzeb i podążaniem za nimi.. Będziemy się przyglądać i poszukiwać strategii w ruchu i wsłuchując się w ciało.

  “Nie bolą Cię plecy, ale ciężar życia.
  Nie bolą Cię oczy, ale niesprawiedliwość.
  Nie boli Cię głowa, ale Twoje myśli.
  Nie krtań Cię boli, ale to czego nie mówisz.
  Nie żołądek Cię boli, ale to czego dusza nie trawi.
  Nie wątroba boli, ale gniew.
  Nie boli Cię serce, ale brak miłości.

  I to właśnie miłość jest lekiem na wszystko.”
  Z mądrości plemienia Lakota (zapożyczone ze strony Zen i psychoanaliza)

  Czego się spodziewać?
  Ruchu
  Luzu
  Sprawdzonych ćwiczeń do pogłębiania świadomości i poglębiania tematu empatii i NVC
  Pracy indywidualnej, w parach, w grupie
  Autorefleksji
  Profesjonalnego prowadzenia doświadczonych trenerek

  Czego się nie spodziewać?
  Krzeseł, prezentacji i flipcharta :)
  Gotowych recept na życie

  Kiedy: 16.11.2019
  Czas: 11:00 – 17:00 z 1,5 h przerwą na obiad
  Gdzie: YogaLaboratorium

  Zapisy: https://docs.google.com/forms/d/1WvY4tHLih7Q4MLWjMjydmeLK5n0whwhewYPMkSQL3Hk/edit


  Kontakt w razie pytań:
  Vesna Lorenc – 605 366 906
  Magdalena Cieślak – 508 011 030

  Zapisy: https://docs.google.com/forms/d/1WvY4tHLih7Q4MLWjMjydmeLK5n0whwhewYPMkSQL3Hk/edit


  Cena:
  Zależy nam na uwzględnianiu potrzeb i możliwości wszystkich stron i budowaniu relacji w oparciu o zaufanie, dlatego proponujemy skalę opłat 300-400 zł za całodniowy warsztat. Wybierz taką kwotę, na którą możesz sobie pozwolić, która uwzględnia czas pracy i koszty organizacji spotkania.

  Potwierdzeniem Twojego udziału jest dokonanie przelewu na konto: 90 1140 2004 0000 3102 5083 1964 (w tytule Warsztat Ciało i NVC; imię i nazwisko).
  Potrzebujemy przelewów dla pewności, że grupa się zbierze i odbędzie. Potrzeba minimum 6 osób.

  Zapraszamy na stronę naszą stronę na Facebooku, gdzie znajdziesz więcej propozycji warsztatów Pracowni Magdy i Vesny: https://www.facebook.com/Pracownia-Magdy-i-Vesny-108763037152583/

  O prowadzących:
  Magdalena Cieślak – trenerka, konsultantka, facylitatorka. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z grupami. Prowadzi zajęcia z zakresu konstruktywnej i empatycznej komunikacji, zarządzania, rozwijania zespołów, zwiększania skuteczności radzenia sobie ze stresem.
  Porozumienie bez Przemocy i mindfulness to podejścia do rozwoju, które ceni szczególnie. Od kilku lat intensywnie zgłębia oba prywatnie i zawodowo. W pierwszej kolejności i najwięcej ćwiczy na sobie samej i ważnych dla siebie relacjach
  Regularnie bierze udział w warsztatach i szkoleniach NVC u polskich i zagranicznych nauczycieli (m.in studia podyplomowe w Collegium Civitas, intensywny kurs mediacji w Akademii NVC, ostatnio Empatia – serce NVC Shony Cameron i Marty Kułagi, Thriving through conflict Duke’a Duchscherera).

  Vesna Lorenc – trenerka, coach, mediatorka, facylitatorka kręgów naprawczych. Serbka, od lat mieszkająca w Polsce. W ramach praktyki ‘Just Be’ prowadzi coachingi, grupy rozwojowe, warsztaty, szkolenia i mediacje głównie dla liderów w biznesie i w trzecim sektorze, będąc członkini fundacji Atalaya. Pasjonatka porozumiewania się w duchu NVC (Porozumienia bez Przemocy), różnorodności i międzykulturowości. Bazując na tych podejściach, pomaga transformować konflikty i szukać porozumienia ze sobą i z innymi, w małych i większych społecznościach. Absolwentka wielu warsztatów i szkoleń NVC u polskich i zagranicznych certyfikowanych nauczycieli (m.in intensywny kurs mediacji w Akademii NVC, Thriving through conflicts Duke’a Duchscherera, Embrace Your Shadow Pernille Platener). Autorka wielu artykułów poświęconych rozwojowi osobistemu, coachingu, rozwiązywaniu konfliktów i empatii w pismach specjalistycznych i mediach lifestyle. Autorka książki Alfabet Empatii – Praktyczny przewodnik o emocjach, która ukaże się w listopadzie br. Medytuję regularnie, praktykuję jogę od 12 lat.

  Ogólne