• Empatia drogą w konflikcie

  Warszawa

  A gdyby tak z konfliktu uczynić sprzymierzeńca? Zobaczyć w nim szansę na zadbanie o swoje potrzeby? Możliwość poszanowania potrzeb drugiej strony?

  W empatycznym podejściu, które rozpropagował Marshall B. Rosenberg, Nonoviolent Communication (w tłumaczeniu Porozumienie bez Przemocy), jest to możliwe. Zapraszamy do doświadczania i nauki na pięknym Żoliborzu w kameralnej grupie i pod okiem doświadczonych trenerek (bio poniżej).

  Zapisy: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfGdZWUVb-YQDvl0Mg_fh4tBnu3QiIgdp1ggXaMgxpxrPMEMg/viewform

  Dlaczego metoda NVC jest efektywna w profilaktyce i konstruktywnym rozwiązywaniu konfliktów? Według Rosenberga w konflikt wchodzą strategie, a nie ludzie. Jako ludzie mamy uniwersalne potrzeby. Gdy nauczymy się je rozpoznawać i do nich sięgać, zwiększamy szanse na dialog i zrozumienie siebie nawzajem.

  W ramach warsztatu przećwiczysz:
  – rozpoznawanie i wczesne reagowanie na pierwsze oznaki konfliktu
  – uważność na siebie i swoje potrzeby (empatia dla siebie)
  – rozpoznawanie tego, co Cię “odpala”, co powoduje, że “tracisz rozum” i płyniesz na fali emocji
  – odkrywanie potrzeb drugiej strony za nieprzyjazną formą wypowiedzi czy komunikatem odbieranym przez Ciebie jako wrogi
  – tłumaczenie „wrogich” komunikaty na język potrzeb
  – zmiany nawykowych reakcji w trudnych sytuacjach na takie, które zwiększają szansę na porozumienie
  – wyrażanie siebie w sposób, który zwiększa szansę na to, aby być usłyszanym
  – dawanie empatii drugiej stronie konfliktu
  – mapowanie kontekstu konfliktu

  Dzięki udziałowi w warsztacie wzmocnisz siebie i będziesz mieć więcej odwagi, aby autentycznie wchodzić w ważne i trudne rozmowy. Więcej satysfakcji z lepszego dogadywania się z partnerem, partnerką; szefem i współpracownikami, przyjaciółmi, rodzicami, dziećmi (do wyboru ). Będziesz wyposażony/a w konkretne narzędzia, które wspierają kontakt i relacje.

  Kontakt w razie pytań:
  Magdalena Cieślak – 508 011 030

  Zapisy https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfGdZWUVb-YQDvl0Mg_fh4tBnu3QiIgdp1ggXaMgxpxrPMEMg/viewform

  Cena:
  Zależy nam na uwzględnianiu wszystkich stron, budowaniu relacji w oparciu o zaufanie i w myśl NVC proponujemy skalę opłat 300-400 zł za całodniowy warsztat. Wybierz taką kwotę, na którą możesz sobie pozwolić, która uwzględnia czas pracy i koszty organizacji spotkania.

  Potwierdzeniem Twojego udziału jest dokonanie przelewu na konto:
  90 1140 2004 0000 3102 5083 1964 (w tytule Warsztat Konflikt; imię i nazwisko).
  Potrzebujemy przelewów dla pewności, że grupa się zbierze i odbędzie. Potrzeba minimum 6 osób.

  Zapisy https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfGdZWUVb-YQDvl0Mg_fh4tBnu3QiIgdp1ggXaMgxpxrPMEMg/viewform

  Zapraszamy na stronę Pracowni Magdy i Vesny na Facebooku, gdzie znajdziesz więcej propozycji warsztatów: https://www.facebook.com/Pracownia-Magdy-i-Vesny-108763037152583/

  O prowadzących:
  Magdalena Cieślak – współtwórczyni projektu Pracownia Magdy i Vesny, w ramach którego organizuje w Warszawie na Żoliborzu warsztaty praktykowania empatii w duchu NVC i mindfulness.
  Trenerka, konsultantka, facylitatorka. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z grupami. Prowadzi zajęcia z zakresu konstruktywnej i empatycznej komunikacji, zarządzania, rozwijania zespołów, zwiększania skuteczności radzenia sobie ze stresem.
  Porozumienie bez Przemocy i mindfulness to podejścia do rozwoju, które ceni szczególnie. Od kilku lat intensywnie zgłębia oba prywatnie i zawodowo. W pierwszej kolejności i najwięcej ćwiczy na sobie samej i ważnych dla siebie relacjach 
  Regularnie bierze udział w warsztatach i szkoleniach NVC u polskich i zagranicznych nauczycieli (m.in studia podyplomowe w Collegium Civitas, intensywny kurs mediacji w Akademii NVC, ostatnio Empatia – serce NVC Shony Cameron i Marty Kułagi, Thriving through conflict Duke’a Duchscherera).

  Vesna Lorenc – trenerka, coach, mediatorka, facylitatorka
  Serbka, od lat mieszkająca w Polsce. W ramach praktyki ‘Just Be’ prowadzi coachingi, grupy rozwojowe, warsztaty, mediacje. Pasjonatka porozumiewania się w duchu NVC (Porozumienia bez Przemocy). Bazując na tym podejściu, pomaga transformować konflikty i szukać porozumienia ze sobą i z innymi, w małych i większych społecznościach. Absolwentka wielu warsztatów i szkoleń NVC u polskich i zagranicznych nauczycieli, w tym Intensywny kurs mediacji NVC (Mediate Your Life). Autorka wielu artykułów poświęconych rozwojowi osobistemu, cochingu, konfliktom w pismach specjalistycznych i mediach lifestyle. Wspólnie z mężem wychowuje trójkę dzieci i kota albo na odwrót. Kocha jogę, taniec i konie.

  Ogólne