• Akademia Rodzica w duchu NVC (4 spotkania)

  Warszawa

  W dzisiejszych czasach łatwo się pogubić w gąszczu różnych koncepcji wychowawczych, czasami sprzecznych ze sobą: od bezstresowego wychowania po \"karne jeżyki\".

  Być może Ty też szukasz sprawdzonych metod, bo pragniesz by Twoje dzieci wyrosły na samodzielnie myślących, niezależnych i szczęśliwych dorosłych.

  Chcesz wiedzieć, jak reagować, gdy czujesz napięcie, stres, bezsilność bez obarczania winą dziecka i popadaniem w jeszcze większą złość lub wstyd?

  Podczas tego kursu będzie wiele okazji, by przyjrzeć się sobie w roli rodzica, swoim wyobrażeniom, oczekiwaniom, marzeniom, a także porażkom wychowawczym.

  Razem zidentyfikujemy różne zgubne nawyki, które blokują komunikację i prowadzą do konfliktów. W miejsce osądów i ocen zaprosimy ciekawość i empatię, nauczymy się jak uważnie słuchać, zamiast domyślać się i zakładać z góry.

  Warsztaty wyposażą rodziców w konkretne narzędzia i wiedzę na temat natury emocji oraz pomogą rozwinąć kompetencje bezprzemocowej i empatycznej komunikacji z dzieckiem.

  Podczas kolejnych modułów przyjrzymy się, jak w trudnych sytuacjach możemy reagować bardziej świadomie, autentycznie i zarazem z troską o siebie i młodego człowieka.

  Dzięki wymianie doświadczeń i praktycznym ćwiczeniom lepiej poznamy naturę konfliktu i odkryjemy świat potrzeb, które budują trwałe i bezpieczne relacje.

  NVC (Nonviolent Communication) – metoda komunikacji opracowana przez dr Marshalla Rosenberga, znana jako Porozumienie bez Przemocy lub język serca.

  Plan warsztatów:

  MODUŁ I – Kim jestem jako rodzic

  Jakie nadzieje, wątpliwości, obawy, przekonania wiążą się z tą rolą?

  Co mnie wspiera, a co jest wyzwaniem?

  MODUŁ II – Zrozumieć dziecko

  Jak funkcjonuje mózg na różnych etapach rozwoju dziecka?

  Jak my jako rodzice możemy pomagać dzieciom stać się szczęśliwymi i zdrowo funkcjonującymi ludźmi?

  Skąd się biorą emocje i jak je okiełznać?

  MODUŁ III – Uczucia i potrzeby

  Co się kryje pod krytyką? Transformacja trudnych komunikatów za pomocą empatii.

  Nauka słuchania na czworo uszu. Wolność wyboru swojej drogi

  MODUŁ IV – Konflikty w rodzinie

  Jaką rolę pełnią konflikty? Czy należy się ich bać i unikać?

  Jak reagować, kiedy dziecko odmawia współpracy?

  Karać czy nagradzać, a może jeszcze coś innego?

  Kurs prowadzi:
  Beata Kosiacka – certyfikowana trenerka NVC, mediatorka i coach ICF, mama dwóch dorosłych synów.
  Beata posiada także kilkunastoletnie doświadczenie biznesowe w pracy na stanowiskach menedżerskich. Od 2010 r. prowadzi własną działalność szkoleniowo-coachingową pod marką Babska Dżungla. Fascynuje ją rozwój osobisty i wspieranie ludzi w dążeniu do spełnionego życia w oparciu o ważne dla każdego potrzeby i cele. Pracuje z klientami indywidualnymi i zespołami. W pracy łączy kreatywne myślenie, empatyczną komunikację, coaching i mediacje. Za swoją misję uważa uwalnianie od schematów i stereotypów na rzecz budowania relacji opartych na autentyczności i zaufaniu.
  Jest współautorką kompleksowego programu do self-coachingu i Dziennika Rozwoju „Wiem, czego chcę!”.

  Zapisy i info: BabskaDzungla.pl
  http://babskadzungla.pl/szkolenia/akademia-rodzica-nvc

  Rodzice