• GDZIE SĄ TWOJE GRANICE? O granicach z serca Porozumienie bez Przemocy

  Poznań

  Gdzie są Twoje granice? O granicach z serca.

  Co robisz, gdy ktoś lub coś przekracza Twoje granice? Reagujesz? Unikasz? A może zaciskasz zęby i wytrzymujesz?

  Czy potrafisz mówić NIE, gdy coś Ci nie odpowiada?

  Kiedy orientujesz się, że coś Ci nie pasuje? Czy w ogóle potrafisz to rozpoznawać?

  Jak często mówisz sobie, że jesteś ofiarą – ludzi, okoliczności?

  Granice. Rozmowa o nich przypomina często ustalenia militarne. Stawiamy je jak mury. Bronimy się, gdy ktoś je przekracza. Mają nas chronić. A tak często dzielą.
  Co ma z tym wspólnego serce? A Porozumienie bez Przemocy?

  Ogromny wpływ na nasz sposób wchodzenia w relacje z innymi ludźmi ma to, na ile czujemy się bezpiecznie. A źródło poczucia bezpieczeństwa jest przede wszystkim w nas samych. Zależy od tego, na ile ufamy sobie, innym, życiu, na ile potrafimy zadbać o siebie, działać w zgodzie ze swoim „tak” i „nie”. Bo przecież, żeby prawdziwie mówić „tak”, konieczna jest również umiejętność powiedzenia „nie”.

  A gdyby tak można było:
  :: czuć się bezpiecznie i jednocześnie być w prawdziwym kontakcie z innymi?
  :: dbać o siebie i jednocześnie uwzględniać drugą osobę?
  :: troszczyć się o innych, nie tracąc siebie z pola widzenia?

  W trakcie warsztatów będziemy

  :: wyczuwać „swoje miejsce”, w którym czujemy się bezpiecznie. Miejsce, z którego możemy z zaufaniem wychodzić do świata i ludzi;
  :: pokazywać swoje granice z miejsca kontaktu z potrzebami (oryginalny proces: granice oparte na potrzebach);
  :: doświadczać mówienia „nie” z troską o drugą osobę;
  :: praktykować uważność na granice innych osób;
  :: uczyć się, jak wychodzić z miejsca „ofiary” dzięki wzmacniającym prośbom

  Warsztaty bazują na Porozumieniu bez Przemocy Marshalla Rosenberga oraz Wheel of Consent stworzonego przez Betty Martin. Podstawową metodą pracy będzie osobiste doświadczanie.

  Termin warsztatów: 20-22 września 2019

  Ceny

  :: Klienci indywidualni: od 490 do 1000 zł
  :: Firmy: od 670 do 1000 zł
  :: Szkoły, przedszkola: od 540 do 1000 zł
  Szkoły, przedszkola i inne podmioty które maja prawo do zwolnienia z vat z tyt. Ust vat art. 43 ust pkt 29 c (tj. usługa zostanie opłacana co najmniej w 70% z środków publicznych) publicznych
  :: Osoby poniżej 24 i powyżej 60 roku życia: od 320 do 1000 zł

  :: Wymagana bezzwrotna zaliczka w kwocie od 100 do 200 zł


  Trenerki

  AGNIESZKA RZEWUSKA-PACA
  Prowadzę warsztaty i coaching NVC (Porozumienie bez Przemocy) dla osób chcących żyć świadomie, szkół z sercem i organizacji z duszą. Jako trenerkę pasjonuje mnie pogłębianie świadomości siebie, budowanie własnej sprawczości i mocy. Integralną częścią tego jest jasność czego chcę, czego nie chcę oraz umiejętność skutecznego stawania za sobą – z troską o innych. Pracując w oparciu o NVC od 2008r. doświadczyłam, jak potężną moc mają słowa, a także jak bardzo potrafią nas ograniczać – trzymając w zamkniętym kręgu myśli i przekonań. Dlatego na swoich warsztatach łączę pracę z umysłem, sercem i ciałem. Widzę jak doświadczanie NVC w Ruchu, w kontakcie z ciałem, pomaga ucieleśnić i szybciej zintegrować te narzędzia i filozofię w życiu. Porozumienie bez Przemocy jest fundamentem tego, czym zajmuję się w życiu zawodowym i prywatnym, jednak inspirację czerpię z wielu źródeł, m.in. od Jaspera Juula (ukończyłam kurs Family Lab), z zen-coachingu (jestem certyfikowanym zen-coachem), mindfulness, focusingu, IFS (Internal Family Systems), a od niedawna również Wheel of Consent Betty Martin.

  DOMINIKA JASIŃSKA
  Prowadzę warsztaty i szkolenia z komunikacji, rozwiązywania konfliktów i rozwoju osobistego, dla osób prywatnych, firm i szkół. Jako trenerkę rozwoju osobistego interesuje mnie przede wszystkim problematyka komunikacji międzyludzkiej, która obejmuje zarówno kontakt ze sobą jak i z innymi – bliskimi, rodziną czy współpracownikami. Pracuję ponadto jako mediatorka i coach. W pracy bazuję na Porozumieniu bez Przemocy, modelu komunikacji i filozofii życia, która opiera się na empatii i kontakcie z własnymi potrzebami w dialogu z innymi ludźmi oraz przede wszystkim z samym sobą. Moim życiowym wyzwaniem stało się zachęcanie ludzi do przyglądania się sobie i swoim relacjom ze światem, dostrzeganie źródła problemów i uwierzenie w możliwość zmiany i poprawienia jakości swojego życia na wielu poziomach.

  Ogólne