• Dorastać z nastolatkiem – NVC w budowaniu relacji z młodym człowiekiem

  Warszawa

  Ten czas, kiedy jako matki i ojcowie towarzyszymy naszym dzieciom w rozkwitaniu, poznawaniu siebie, odkrywaniu swojej tożsamości, jest niezwykły, bywa trudny, bywa wzruszający i co więcej, drugi raz się nie zdarzy. Robimy to wszystko po to, by w przyszłości byli świadomymi siebie, szczęśliwymi, spełnionymi i umiejącymi budować relacje w oparciu o empatię i współpracę ludźmi.
  Gdy nasze córki i nasi synowie dorastają, my też się zmieniamy. Dzień po dniu uczymy się budować partnerską relację z młodą kobietą i młodym mężczyzną. Niejednokrotnie nasze serca przepełnia tęsknota za kontaktem, za bliskością, za łatwością, a także strach o ich bezpieczeństwo, o optymalne na dany moment wsparcie.
  Pojawiają się pytania:
  jak mówić o tym, co dla nas ważne, by to było usłyszane?
  jak słuchać nieraz trudnych komunikatów, by dostrzec pod nimi piękno i zaproszenie do kontaktu?
  co to tak naprawdę znaczy „stawiać granice” w relacjach z nastolatkami?
  jak zadbać o siebie i cieszyć się życiem z nastolatką?
  jak odejść od walki i kontroli na rzecz współpracy i dialogu?


  Podczas warsztatu będziemy:
  -> Rozmawiać o naszych – matek i ojców nastolatek – wyzwaniach, o naszych uczuciach, potrzebach, wątpliwościach, po to, by siebie zrozumieć i ugruntować.
  -> Przyjrzymy się też najnowszym badaniom z zakresu neurobiologii, by zrozumieć, co w okresie dojrzewania dzieje się w mózgach naszych dzieci i jak to może się przejawiać w codziennych kontaktach.
  -> Poszukamy potrzeb i uczuć naszych dzieci w ich trudnych dla nas komunikach, bo jak powiedział Marshall Rosenberg, twórca Porozumienia bez przemocy, wszystko, co ludzie mówią, to jest albo „proszę”, albo „dziękuję”.
  -> Przećwiczymy konkretne narzędzia NVC (ang. Nonviolence Communication, Porozumienie Bez Przemocy), by empatycznie podchodzić do siebie i nastolatki oraz iść w kierunku współtworzenia relacji dającej radość i rodzicom, i dzieciom.

  Warsztat poprowadzą: Aneta Stępień i Joanna Berendt – matki nastolatek, coacherki z wieloletnim doświadczeniem, autorki bloga \"Dorastać z nastolatkiem\", od lat pracujące w oparciu o Porozumienie Bez Przemocy z dziećmi, nauczycielami, rodzicami i menadżerami.

  Logistyczne informacje:
  Najbliższy warsztat \"DORASTAĆ Z NASTOLATKIEM\"
  Pracujemy w warsztatowo grupie 8-20 osób z dwoma trenerkami
  Warsztat trwa 2x7h w godzinach 10-17 ( z godzinną przerwą na wspólny lunch)
  Koszt: 650 zł (zapisz się z bliską Ci osobą i obydwoje dostaniecie 40 zł zniżki)
  Miejsce: Warszawa,

  Jeśli jesteś zainteresowana zarejestruj się wypełniając formularz: https://goo.gl/forms/jBKCsdCLRYJY8CMQ2
  a jeśli masz pytania napisz do nas:
  aneta.stepien@developium.pl
  joanna.berendt@nvccoaching.pl

  Ogólne