• Wakacyjne Warsztaty Komunikacji i Porozumienia

  Sucha na Pomorzu

  22-27 czerwca 2019 r.
  Potrzeba więzi międzyludzkiej należy do najbardziej podstawowych potrzeb człowieka obok takich jak pożywienie, woda, czy dach nad głową. Jako ludzie, aby się rozwijać i żyć pełnią, potrzebujemy dobrych, głębokich więzi z innymi, jak również z samymi sobą. Przedmiotem wakacyjnych warsztatów będzie jeden ze środków budowania owych więzi, mianowicie sposób, w jaki rozmawiamy,
  Będziemy poznawać i wzmacniać umiejętności komunikacyjne kluczowe w relacjach. Będziemy uczyć się świadomej komunikacji, sposobów zapobiegania konfliktom i poznawać siebie samych w sytuacjach komunikacyjnych.
  Warsztaty będą prowadzone w oparciu o metodę Porozumienie bez Przemocy, (ang. Nonviolent Communication) dr Marshalla Rosenberga i są przeznaczone dla osób, które już znają podstawy tej metody.

  NIEKTÓRE Z TEMATÓW :
   Doskonalenie wyrażania siebie i stawiania granic.
   Pogłębienie umiejętności słuchania.
   Jak dbać zarazem o siebie i o drugą osobę?
   Radzenie sobie z trudnymi decyzjami z przeszłości.
   Przeformułowywanie niektórych z wewnętrznych przekonań.
   Oswajanie złości.
   Nawiązywanie kontaktu z własną siłą.
   Czego naprawdę w życiu chcę i w jaki sposób chcę to uzyskać?

  ORIENTACYJNY PLAN DNIA

  sobota
  18.00 Kolacja
  19.00 Spotkanie organizacyjne i rozpoczęcie warsztatów
  niedziela – środa
  7.30 Spacer/ćwiczenia (indywidualnie)
  8.30 Śniadanie
  9.30-12.30 Zajęcia warsztatowe
  12.30 Obiad, odpoczynek, spacer
  15.00-17.00 Zajęcia warsztatowe, potem czas wolny
  18.00 Kolacja
  19.00 Eucharystia, dla chętnych
  czwartek
  7.30 Spacer/ćwiczenia (indywidualnie)
  8.30 Śniadanie
  9.30-12.30 Zajęcia warsztatowe
  12:30 Obiad kończący warsztaty

  INFORMACJE PRAKTYCZNE
  Na warsztaty zapraszamy osoby, które już znają podstawy porozumienia bez przemocy, uczestniczyły w warsztatach pbp lub czytały książki. Zapraszamy małżeństwa i pary narzeczonych pragnących pogłębić relacje, jak również osoby indywidualne, ceniące dobre porozumiewanie się i własny rozwój.
  Zapewniamy zajęcia w kameralnej grupie osób o podobnych zainteresowaniach. W czasie warsztatów oferujemy krótkie wykłady oraz dużo praktycznych zajęć indywidualnych i w grupach. Osoby, które nie znają jeszcze porozumienia bez przemocy, a chciałyby uczestniczyć w warsztatach, prosimy o kontakt z prowadzącą na mail: suchawarsztaty@gmail.com lub telefon: 503 476647
  Prowadzenie: Anna Makarska
  Zafascynowana metodą Porozumienie bez Przemocy od wielu lat. Odbyła szkolenia z międzynarodowymi, certyfikowanymi trenerami, w tym z twórcą metody, dr Marshallem Rosenbergiem. Jest w procesie uzyskiwania międzynarodowej certyfikacji przy Centrum Porozumienia bez Przemocy w Albuquerque, USA. Pragnie przekazywać wiedzę oraz dostarczać cennych narzędzi, które transformują komunikację, relacje i nas samych. Anna od kilku lat regularnie prowadzi warsztaty w Centrum Pomocy Psychologicznej Integra Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w Warszawie. Pracuje również indywidualnie z klientami. Jest wykształcona w coachingu koaktywnym i w pracy z liderami.
  Koszt całkowity: Warsztaty, zakwaterowanie i wyżywienie dla osoby dorosłej:
  w pokoju 2- lub 3-osobowym z łazienką – 1100 zł,
  w pokoju 2-osobowym, z łazienką wspólną na korytarzu – 1000 zł.
  Dzieci powyżej 3-go roku życia – 350 zł, dzieci do 3-go roku – bezpłatnie. Dzieciom zapewniamy opiekę przedszkolanki w czasie trwania warsztatów.
  Warsztaty rozpoczynają się kolacją o 18.00 w sobotę 22 czerwca, a kończą obiadem o 12:30 w czwartek 27 czerwca.

  Liczba miejsc ograniczona. W ramach warsztatów uczestnicy otrzymają materiały potrzebne do wykonywania ćwiczeń oraz certyfikat uczestnika warsztatów.

  Zapisy: mailowo na: suchawarsztaty@gmail.com lub telefon: 503 476 647.
  Po zapisaniu się prosimy o przedpłatę 400 zł od osoby przelewem na konto: Anna Makarska nr: 28 1870 1045 2078 1000 6694 0001
  tytułem: „Wakacyjne warsztaty” plus imię i nazwisko uczestnika.
  Wniesienie przedpłaty jest potwierdzeniem miejsca na warsztatach.
  W przypadku zmiany decyzji będzie możliwość zwrotu zaliczki do 3 tygodni przed rozpoczęciem warsztatów, pomniejszonej o 100 zł kosztów administracyjnych.
  Adres: Dom rekolekcyjny \"Oaza\", 89-525 SUCHA 124.
  Prosimy o informację, jeśli potrzebujecie Państwo transportu ze stacji kolejowej Świekatowo.
  Kontakt: W przypadku pytań i dodatkowych informacji prosimy o kontakt na: suchawarsztaty@gmail.com lub telefon: 503 476 647.

  Ogólne