• Poznaj język serca

  Warszawa

  Zapraszam na warsztaty wprowadzające do metody Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga.

  Jako ludzie zostaliśmy stworzeni do życia w relacjach i właśnie od jakości tych relacji zależy jakość i stopień satysfakcji z naszego życia. Sposób, w jaki komunikujemy się między sobą z założenia ma służyć nawiązaniu kontaktu z drugim człowiekiem lub wyrażaniu siebie, swojej opinii czy poglądu w nadziei na usłyszenie i wzięcie pod uwagę/uwzględnienie. Ale czasem, niestety dzieje się inaczej. Przemilczenia, porównania, wszechobecne oceny czy interpretacje prowadzą do różnicy zdań, udowadniania sobie racji i w końcu często do konfliktów. Dzieje się tak dlatego, że jesteśmy przyzwyczajeni do skrótów myślowych, nawykowych schematów i chcemy „szybko załatwić sprawę”. Taka droga na skróty zamiast do porozumienia prowadzi często do przemocy słownej, mentalnej, a nawet fizycznej.

  Spotkanie z metodą Porozumienia bez Przemocy, znaną jako NVC (Nonviolent Communication) będzie okazją do sprawdzenia i doświadczenia na sobie zmiany językowej, która otwiera na kontakt, stosując obserwacje i fakty w miejsce osądów i interpretacji, a przede wszystkim pozwala dostrzec za słowami niewypowiedziane potrzeby i intencje.

  Przećwiczymy i poczujemy, jak mówić, by zostać usłyszanym i jak słuchać, by inni chcieli do nas mówić. A na deser przyjrzymy się prośbom i żądaniom, wychwytując zasadnicze różnice w komunikacji.

  Przyjrzymy się też, co pomaga nawiązać i budować autentyczny kontakt bazujący na szczerości, empatii i wzajemnym szacunku. Jak mówić, by inni chcieli nas wysłuchać? Jak słuchać, żeby inni chcieli do nas mówić?

  PODCZAS WARSZTATU:

  ==> poznasz 4 kroki komunikacji opartej na empatii i wzajemnym szacunku

  ==> doświadczysz na sobie mocy empatycznego słuchania

  ==> przekonasz się, że słowa mogą być murami albo mostami

  ==> dowiesz się, czym są zabójcy empatii i jak ich unikać?

  KTO NAJBARDZIEJ SKORZYSTA?

  Ty, jeśli chcesz mieć więcej świadomego wyboru zamiast dawać się ponosić emocjom

  Ty, jeśli pragniesz lepiej zrozumieć siebie, być dla siebie prawdziwym przyjacielem

  Ty, jeśli chcesz poprawić jakość swoich relacji w sferze prywatnej i zawodowej

  Ty, jeśli tylko po wyjściu z warsztatu zamienisz teorię w codzienną praktykę

  TERMIN: 30.03.2019 /sobota/

  GODZINY: 10:00 – 17:00

  Zapisy: www.BabskaDzungla.pl załadka SZKOLENIA
  lub wklej link: http://babskadzungla.pl/szkolenia/poznaj-jezyk-serca

  Ogólne