• Ja – zrozumieć siebie POROZUMIENIE BEZ PRZEMOCY MODUŁ PIERWSZY z Agnieszką Pietlicką i Moniką Jankowiak-Zych

  Poznań

  Zapraszam do odkrycia świata Porozumienia bez Przemocy nazywanego też modelem komunikacji NVC (od Nonviolent Communication), komunikacją empatyczną, językiem serca lub językiem żyrafy. Porozumienie przyczynia się tam, gdzie tego chcemy, do wysokiej jakości kontaktu, wzmacnia lub pomaga odbudować więzi, ułatwia codzienny dialog, zapobiega nieporozumieniom.

  Głównym tematem dwudniowych, intensywnych warsztatów wprowadzających: „Ja – zrozumieć siebie”, jest podstawa filozoficzna oraz przećwiczenie kroków pomagających zrozumieć i wyrazić siebie. Dalszy dialog to „Ty – zrozumieć drugą stronę” oraz pogłębiające warsztaty tematyczne o szczególnych uczuciach – złości i poczuciu winy, a także warsztaty o transformacji przekonań. Rozłożenie czasowe dowolne: wszystko w dwa miesiące lub jedno spotkanie na rok.

  Na warsztatach „Ja – zrozumieć siebie”:
  :: zobaczymy, co motywuje nasze działania i jakie ma to znaczenie w komunikacji,
  :: przyjrzymy się roli emocji, szczególnie w trudnych momentach,
  :: nauczymy się formułować prośby tak, by wzrosły szanse, że zostaną one zrozumiane (a może nawet spełnione),
  :: poznamy różnicę między prośbami a żądaniami,
  :: odkryjemy, które przyzwyczajenia komunikacyjne, nie służą ani nam, ani drugiej stronie, ani dialogowi,
  :: oraz przekształcimy je tak, by zachęcały do współpracy i tworzyły atmosferę wzajemnego poszanowania.

  Będziemy pracować na własnych przykładach.
  Porozumienie znajduje zastosowanie we wszystkich możliwych obszarach i relacjach: między rodzicami a dziećmi—także dorosłymi, między rodzeństwem, w związku, w pracy, z sąsiadką, ze współlokatorką…

  O trenerkach:
  AGNIESZKA PIETLICKA
  Uwielbiam prowadzić warsztaty. Pasjami szukam inspirujących lub bulwersujących przykładów, metod, które sprawią, że praca na „trudnych tematach” będzie raczej głęboka, niż ciężka. Przekonania z Porozumienia, które mnie aktualnie niosą, to „Wszystko, co jest warte zrobienia, warte jest też zrobienia niedoskonale” oraz „Ludzie zawsze robią najlepiej, jak potrafią”. Prywatnie jestem partnerką oraz matką, lubię góry i Jamesa Bonda.

  MONIKA JANKOWIAK_ZYCH
  Trenerka komunikacji empatycznej. Od ponad 7 lat wdrażam w swoje życie idee Porozumienia bez Przemocy, na początku wykorzystując metody i narzędzia, stopniowo pogłębiając światopogląd. Od kiedy przyjęłam jedno z założeń Pbp, że wszyscy ludzie działają z poziomu potrzeb, pojawiło się zdecydowanie więcej zgody na rzeczywistość i akceptacji dla ludzi. Teraz sama zapraszam do świata, w którym relacje budowane są na bazie empatycznej komunikacji.
  Skończyłam dwuletni kurs trenerów komunikacji opartej na empatii, kurs mediacji NVC, biorę udział w licznych szkoleniach, asystuję i prowadzę warsztaty własne. Obecnie kończę intensywny, półtoraroczny kurs pogłębiający dla trenerów NVC. Od dwóch lat współprowadzę regularną grupę praktykującą empatię.
  Oferuję również sesje indywidualnie – moją misją jest przede wszystkim wspierać i wzmacniać osoby, które chcą mieć bliskie relacje (również ze sobą!) i pozostać w nich autentycznymi. W pracy bazuję przede wszystkim na ideach Porozumienia bez Przemocy, Rodzicielstwa Bliskości, Systemu Wewnętrznej Rodziny i Uważności (Mindfulness). Na co dzień pracuję w firmie trenerskiej DU, wspierając ją w organizowaniu warsztatów.
  Prywatnie prowadzę fanpage Różowa Żyrafa. Jestem miłośniczką reportaży, bluesa i ludzi.
  Moim największym nauczycielem i motywatorem jest moja córka Marianna.

  INFORMACJE LOGISTYCZNE:
  Miejsce: Poznań, Sienkiewicza 6/12
  Kiedy: 3-4 czerwca 2019 I dzień 10-18, II dzień 9-16
  Ceny: wybór z widełek
  :: Klienci indywidualni: od 280 do 1000 zł
  :: Firmy: od 420 do 1000 zł
  :: Szkoły, przedszkola: od 330 do 1000 zł
  :: Osoby poniżej 24 i powyżej 60 roku życia: od 180 do 1000 zł

  Wymagana bezzwrotna zaliczka w kwocie od 30 do 100 zł.

  ZAPISY:
  https://du-t.com/sklep/warsztat/ja-zrozumiec-siebie-poznan-wrzesien-agnieszka-pietlicka

  Informacje merytoryczne: pietlicka@du-t.com

  Ogólne